Aviv Raff odkrywa kolejny błąd w serwisie Twitter

Aviv Raff poinformował wczoraj o kolejnym błędzie jaki znalazł w znanym serwisie społecznościowym Twitter. Dzięki niemu hakerzy z łatwością mogą przegrywać swoje pliki na konta innych użytkowników strony.

Aviv Raff zasłynął w przeszłości znalezieniem kilku błędów w iPhonie oraz tzw. "carpet bomb" w przeglądarce Safari. Teraz przyszedł czas na serwis Twitter, który doczekał się już drugiej "nagany" ze strony słynnego geniusza zabezpieczeń.

Bug, o którym mowa, polega na tym, że gdy nieświadomi użytkownicy serwisu klikną przez przypadek w link do strony należącej do hakera, ich konto w serwisie Twitter zaczyna automatycznie "podążać" za jego kontem.

Zdaniem Raffa, podążanie to polega na otrzymywaniu z konta hakera wszystkich uaktualnień, które następnie wyświetlane są na stronie domowej użytkownika lub np. w jego telefonie. Poinformował on również, że bug ten ma zostać naprawiony już niebawem.

Warto przypomnieć, że jest to kolejny błąd jaki Aviv Raff znalazł w serwisie Twitter. Poprzedni polegał na możliwości wysyłania przez hakerów do innych użytkowników serwisu e-maili zawierających linki do stron z niebezpieczną zawartością. Błąd ten został naprawiony wczoraj.