Aviary Myna - internetowy mikser dźwiękowy

Aviary Myna to wykonany w technologii Flash edytor audio, działający z poziomu przeglądarki internetowej, pozwalający miksować utwory z gotowych sampli (próbek dźwiękowych).

Aviary Myna - internetowy mikser dźwiękowy

Aviary Myna

Aviary Myna to najbardziej zaawansowana aplikacja tego typu dostępna w Sieci. Pod względem możliwości nie może konkurować z profesjonalnymi programami desktopowymi, ale w zastosowaniach amatorskich sprawdzi się znakomicie.

Dostępne sample możesz przeglądać według nazwy płyty, z której pochodzą, stylu muzycznego lub słowa kluczowego. Masz do wyboru blisko czterdzieści stylów muzycznych: jazz, industrial, pop/rock, promo/commercial, military, ecology, ethnic itd.

Każda próbka występuje w trzech wariantach: jako intro (rozpoczęcie), pętla (nadaje się do środkowych części utworu) oraz motyw końcowy. Bynajmniej nie jesteś ograniczony do zasobów serwisu. Możesz importować własne sample oraz skorzystać z funkcji nagrywania.

Do dyspozycji użytkownika jest dziesięć ścieżek dźwiękowych, a głośność każdej z nich da się niezależnie regulować. Ponadto Myna pozwala na modyfikowanie sampli przy użyciu dodatkowych efektów (np. StereoDelay, HiPass, Parametric EQ itd.) - na każdą próbkę można nałożyć maksymalnie cztery efekty i dowolnie wyregulować ich natężenie.

Serwis jest łatwy w użyciu. Najczęściej wykorzystywane opcje kryją się w menu kontekstowym. Umożliwiają one wyłączanie i włączanie dźwięku w poszczególnych ścieżkach, usuwanie, wycinanie, kopiowanie, wklejanie sampli oraz szybki dostęp do efektów specjalnych. Gotowy utwór możesz pobrać na dysk lub wstawić na stronę internetową posługując się wygenerowanym przez serwis kodem HTML.

Myna nie jest wolna od wad, charakterystycznych dla wszystkich aplikacji działających online. Ma stosunkowo niewielką liczbę funkcji w porównaniu do profesjonalnych edytorów tego typu, samo jej uruchomienie trwa około pół minuty (tyle czasu ładują się do przeglądarki wszystkie niezbędne moduły), a zapisywanie utworów zajmuje dużo czasu - tym więcej, im dłuższy jest utwór. Poza tym Myna jest dostępna na razie tylko w wersji angielskiej.

Myna to bezpłatny, nie wymagający żadnych specjalnych umiejętności edytor audio, który doskonale sprawdzi się w zastosowaniach amatorskich.

Informacje: aviary.com/tools/myna Cena: bezpłatny