Autozapis w Poczcie WP: dopiero teraz?

W Poczcie WP właśnie rozpoczęły się przygotowania do pełnego uruchomienia funkcji automatycznego zapisywania wiadomości, w skrócie autozapisu.

Jak czytamy na blogu Poczty WP: "Zdarza się, że podczas tworzenia wiadomości nagle zabraknie np. internetu. W takim przypadku, po ponownym zalogowaniu się na konto, wiadomość można odnaleźć w folderze Robocze". Po wysłaniu wiadomości jest ona automatycznie kasowana z folderu robocze.

Wprowadzenie nowej funkcjonalności (która od dawna jest standardem w poczcie Gmail) powinno wpłynąć na usprawnienie usługi oferowanej przez WP. Wirtualna Polska jest najpopularniejszą stroną z serwisem pocztowym - obecnie korzysta z niej 4 mln real users (wg Megapanel PBI/Gemius).

Komentarza udziela Grzegorz Borowski, Kierownik Działu Funkcjonowania Portalu

Czemu dopiero teraz WP poczta została wzbogacona o autozapis?

Wciąż udoskonalamy nasz serwis pocztowy, oddając do dyspozycji użytkowników coraz to nowe funkcjonalności, w tym te niedostępne u konkurencji, jak wideomaile, SMART-foldery czy galerie zdjęć, obrazków i dokumentów. Autozapis pojawił się w Poczcie WP kilka miesięcy temu i oferujemy tę opcję jako jedyny polski portal internetowy.

Kluczowym kryterium decydującym o wdrażaniu w Poczcie WP nowych funkcjonalności jest dla nas ich użyteczność i przyjazność dla użytkowników. Działamy systematycznie i konsekwentnie, odpowiadając przede wszystkim na oczekiwania internautów.

Rozwiązania proponowane przez konkurencję mają o wiele mniejsze znaczenie przy planach rozwoju Poczty WP.

Jakie inne funkcjonalności będą wprowadzane do WP Poczty?

Niedawno wprowadziliśmy SMART-foldery, czyli wirtualne foldery grupujące wiadomości

o interesujących nas cechach (np. wiadomości od konkretnego nadawcy lub z konkretnego przedziału czasowego). Ponadto wciąż rozwijamy systemy zabezpieczeń antyspamowych. W tej chwili nasz system składa się z kilkunastu warstw zabezpieczeń. Nasze doświadczenia wyniesione z udziału w ogólnoświatowych eventach poświęconych technologiom antyspamowym pozwalają mi z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że system WP należy do najnowocześniejszych systemów ochrony poczty e-mail na świecie.