Autozakup.pl kończy działalność

Przyczyną jest brak środków na dalsze finansowanie przedsięwzięcia. Serwis miał pośredniczyć głównie w sprzedaży nowych samochodów z sieci dilerskich.

Serwis motoryzacyjny Autozakup.pl poinformował o zakończeniu działalności. Przyczyną jest brak środków na dalsze finansowanie przedsięwzięcia oraz nikłe perspektywy osiągnięcia rentowności. Właścicielami powstałego w ub.r. serwisu są NRG Research SA i argentyńska spółka Autocompra. Autozakup.pl miał pośredniczyć głównie w sprzedaży samochodów z sieci dilerskich.

Twórcy witryny zakładali, iż przez Internet będzie sprzedawane ok. 12% samochodów w Polsce. Do zamknięcia serwisu. oprócz krachu na rynku samochodowym, przyczynił się spadek koniunktury na rynku internetowym. Na wzrost popularności serwisu Autozakup.pl miała wpłynąć m.in. współpraca z portalem Arena.

Pozostałe na rynku motoryzacyjne dotcomy staraja się obecnie poszerzać swoją ofertę, m.in. mojeauto.pl zamierza implementować bazę używanych samochodów z Europy Zachodniej, a automarket.pl utworzył „fizyczne” przedstawicielstwo, oferuje „pakiety reklamowe” i usługi internetowe.