Autotrader.pl: wersja mobilna i obecność w Ebay

Ogłoszeniowy serwis motoryzacyjny Autotrader.pl (Agora S.A.) doczekał się wersji mobilnej. Jest również dostępny w aukcjach eBay.

Mobilna wersja serwisu dostępna jest pod adresem m.autotrader.pl i za jej pomocą możliwy jest wgląd w oferty wraz ze zdjęciami ogłoszeniodawców. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne, użytkownik ponosi jedynie koszt transferu według stawek swojego operatora.

Ogłoszenia z Autotrader.pl są też dostępne w serwisie auto.ebay.pl na platformie aukcyjnej nr 2 w Polsce. Internauta przeszukując aukcje na eBay, uzyska również listę ogłoszeń z Autotrader.pl odpowiadających jego zapytaniu. Lista wyświetlana będzie pod listą aukcji eBay.

To kolejne działania, których celem jest zwiększenie zasięgu i efektywności ofert motoryzacyjnych z naszego serwisu - mówi Iwona Połóg, dyrektor ds. internetu w Trader.com (Polska).

Przypomnijmy, iż kupno Trader.com (Polska) przez Agorę S.A. sfinalizowane zostało w czerwcu br., a kwota transakcji wyniosła 54 350 000 dolarów (tj. 119 542 825 zł). Wówczas Agora S.A. szacowała, że na przestrzeni najbliższych trzech lat średnioroczna stopa wzrostu ogłoszeniowych serwisów motoryzacyjnych wyniesie 17%, a kupno serwisu miało być jednym ze sposobów wyraźniejszego zarysowania obecności Agory w tej kategorii witryn.

Obecnie jednak niekwestionowanym liderem w branży ogłoszeń motoryzacyjnych jest serwis otoMoto.pl (grupa Allegro), które w lipcu br. odwiedziło ponad 3 mln użytkowników (megapanel PBI/Gemius).

Źródło: http://press.gazeta.pl