Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Autor horrorów liczy na uczciwość czytelników

Stephen King, który postanowił publikować swoje książki tylko w Internecie, ostatnio otrzymuje coraz mniej pieniędzy za swoje dzieła.

Dziś ma się ukazać trzecia część najnowszej powieści „Roślina” autorstwa Stephena Kinga. Tymczasem za drugą część książki publikowanej tylko w formie elektronicznej pisarz otrzymał pieniądze od 70 procent czytelników.

Choć procent uczciwie płacących dolara za część jest dość spory, publikacja stanie się opłacalna dopiero przy przekroczeniu 75-procentowego progu. Pisarz już zapowiedział, że jeśli czytelnicy się nie zmobilizują i nie zaczną uczciwie płacić za internetowy horror, trzecia część będzie ostatnią i odbiorcy nigdy się nie dowiedzą końca historii o winorośli, która w zamian za ludzkie ofiary przynosi swoim właścicielom pomyślność i dobrobyt.

Za pierwszą część książki zapłaciło 172 tys. osób, za następną tylko 74 tys. czytelników. Autor widzi kilka powodów zmniejszenia wpływów, z których najbardziej pesymistyczny to zwyczajna utrata zainteresowania odbiorców.

Inną przyczyna może być kilkakrotne ściąganie tekstu przez tę samą osobą, która chce go mieć w różnych formatach tekstowych lub straciła w jakimś momencie połączenie z serwerem i podjęła kolejną próbę otrzymania opowiadania używając swojego starego hasła. Wyjściem z sytuacji jest zwiększenie wydajności serwera oraz wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń.