Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Autor Blastera nie przyznaje się do winy

Osiemnastolatek z Minnesoty, aresztowany pod zarzutem stworzenia i umieszczenia w Sieci robaka W32.Blaster-B jest bardzo zdziwiony zaistniałą sytuacją. W prywatnym wywiadzie dla amerykańskiej stacji telewizyjnej stwierdził, że on nie jest tym, którego powinna szukać policja.

Jeffrey Lee Parson został zatrzymany w ubiegły piątek i tego samego dnia postawiony przed sądem w Minnesocie. Osiemnastolatek przyznał, że dobrze nie rozumie postawionych mu zarzutów.

"Kiedy przybyli do mnie przedstawiciele policji, przez myśl mi nie przeszło, że to mnie mogą podejrzewać o popełnienie przestępstwa" – skomentował Parson – "Byłem bardzo zdziwiony postawionymi mi zarzutami."

Robak internetowy, którego miał stworzyć i umieścić w Sieci Parson, pojawił się w Internecie trzy dni po swoim poprzedniku - W32.Blaster-A. Tak przynajmniej wskazuje firma Sophos PLC, zajmująca się sprzedażą oprogramowania antywirusowego.

Parson odmówił wyjaśnienia, która część złośliwego programu jest jego autorstwa i w jaki sposób umieścił go w Sieci. Nastolatek zażądał konsultacji z prawnikiem. Zaznaczył, że bez wcześniejszego porozumienia z adwokatem nie będzie opowiadał o szczegółach związanych z Blasterem. Dodał również, że jest przekonany, że władze amerykańskie zamierzają ukarać go dla przykładu, a on nie jest tym, który powinien zostać schwytany.

Parson został zwolniony z aresztu za kaucją w wysokości 25 tys. USD.