Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

AutoCentrum.pl szuka autostopowiczów

Motoryzacyjny serwis AutoCentrum.pl uruchamia narzędzie dla kierowców wożących "puste miejsca" oraz pasażerów chcących z nich skorzystać.

Autorzy nowej inicjatywy Autostop uruchamianej w ramach portalu AutoCentrum.pl deklarują, że ideą pomysłu jest usprawnienie komunikacji w miastach i na trasach oraz włączenie się w ekologiczny trend ochrony środowiska.

Inicjatywa Autostop łączy kierowców i pasażerów. Ci pierwsi mogą dodać trasę, którą jeżdżą, drudzy natomiast przeglądają trasy kierowców i wybierają się wspólnie z nimi w podróż.

Wyróżnikiem autostopowego pomysłu AutoCentrum.pl wśród podobnych inicjatyw (m.in. nastopa.pl, autostopem.pl, autostop.com.pl, stopem.pl i dziesiątki innych) mają być dwie rzeczy.

Pierwszą jest korzystanie z dokładniej mapy miast, dzięki temu projekt obejmuje skutecznie również transport w miastach, a nie tylko na trasach międzymiastowych. Druga zaleta - wg autorów - również wynika z korzystania z dokładnej mapy, użytkownik określa całą trasę, a nie tylko jej punkt początkowy i końcowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pasażer może dosiąść się i wysiąść na każdym etapie trasy, a nie tylko na jej początku lub końcu.

Obecnie działania zespołu AutoCentrum.pl skupiają się na pozyskaniu odpowiedzialnych partnerów (zarówno instytucji publicznych jak i prywatnych), z którymi będzie możliwe wspólne wypromowanie inicjatywy.

Serwis motoryzacyjny AutoCentrum.pl w sierpniu odwiedziło ponad 437 tys. real users, którzy dokonali blisko 9,5 mln odsłon. Czy nowa usługa zwiększy tę liczbę o autostopowiczów?