AutoCentrum.pl szuka autostopowiczów

Motoryzacyjny serwis AutoCentrum.pl uruchamia narzędzie dla kierowców wożących "puste miejsca" oraz pasażerów chcących z nich skorzystać.

Autorzy nowej inicjatywy Autostop uruchamianej w ramach portalu AutoCentrum.pl deklarują, że ideą pomysłu jest usprawnienie komunikacji w miastach i na trasach oraz włączenie się w ekologiczny trend ochrony środowiska.

Inicjatywa Autostop łączy kierowców i pasażerów. Ci pierwsi mogą dodać trasę, którą jeżdżą, drudzy natomiast przeglądają trasy kierowców i wybierają się wspólnie z nimi w podróż.

Wyróżnikiem autostopowego pomysłu AutoCentrum.pl wśród podobnych inicjatyw (m.in. nastopa.pl, autostopem.pl, autostop.com.pl, stopem.pl i dziesiątki innych) mają być dwie rzeczy.

Pierwszą jest korzystanie z dokładniej mapy miast, dzięki temu projekt obejmuje skutecznie również transport w miastach, a nie tylko na trasach międzymiastowych. Druga zaleta - wg autorów - również wynika z korzystania z dokładnej mapy, użytkownik określa całą trasę, a nie tylko jej punkt początkowy i końcowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pasażer może dosiąść się i wysiąść na każdym etapie trasy, a nie tylko na jej początku lub końcu.

Obecnie działania zespołu AutoCentrum.pl skupiają się na pozyskaniu odpowiedzialnych partnerów (zarówno instytucji publicznych jak i prywatnych), z którymi będzie możliwe wspólne wypromowanie inicjatywy.

Serwis motoryzacyjny AutoCentrum.pl w sierpniu odwiedziło ponad 437 tys. real users, którzy dokonali blisko 9,5 mln odsłon. Czy nowa usługa zwiększy tę liczbę o autostopowiczów?