Aukcja domen na żywo

W ramach zbliżającego się Spotkania Właścicieli Domen Internetowych MeetDomainers przeprowadzona zostanie pierwsza w Polsce aukcja domen na żywo.

4 października 2008 r. w Grand Hotelu w Krakowie podczas MeetDomainers na żywo wylicytować będzie można i kupić wartościowe domeny takie jak np. oscypki.pl (cena wywoławcza 70 000 zł), cukiereczek.pl, poziomki.pl, peron.pl (cena wywoławcza po 1 zł) czy wodka.pl (cena wywoławcza 50 000 zł).

Wymienione domeny (oraz kilkanaście innych) znalazły się w drugim etapie kwalifikacji na aukcję domen na żywo, spośród których wybrana zostanie ostateczna lista domen, które zostaną zlicytowane. Wciąż można przesyłać do organizatorów propozycje domen z własnego portfolio do wylicytowania w dniu 4 października 2008 r.

Licytacja zostanie przeprowadzona przez profesjonalnego aukcjonera we współpracy z serwisem AfterMarket.pl.

Spotkanie Właścicieli Domen Internetowych MeetDomainers (3-4 października 2008 r.) to wg zapewnień organizatorów szansa na poznanie największych inwestorów domen internetowych w Polsce, przedstawicieli światowych firm parkingowych, a także wiodących na rynku rejestratorów. To również możliwość uczenia się od najlepszych jak dobrze zainwestować swoje pieniądze w branży domainingu i poznanie ich doświadczeń.

Chcemy, by ludzie, których łączy wspólna pasja, mogli się poznać. By przeszli z wirtualnej rzeczywistości do realnej współpracy. Chcemy stworzyć środowisko, by móc dochodzić swoich praw, wpływać na rynek. Chcemy zainteresować ludzi z innych branż rynkiem domen internetowych - o celach przyświecających organizatorom Spotkania Właścicieli Domen Internetowych mówi dla Internet Standard Agnieszka Jankowska, psycholog, afrykanistka i trener biznesu, Współorganizator MeetDomainers.

Oprócz pierwszej w Polsce aukcji domen internetowych na żywo w programie MeetDomainers znalazło się kilka ważnych paneli dyskusyjnych z udziałem najważniejszych graczy na rynku domen (m. in. Theo Górala, Roberta Tofila, Bartłomieja Usydusa i Daniela Dryzka i in. a także przedstawicieli firm: AfterMarket.pl, NameDrive, Sedo, Złapane.pl, EuroDNS, Active24.pl oraz społeczności forum dyskusyjnego Di.pl). Organizatorzy zadbali także o bogaty program imprez towarzyszących.

Na świecie takie spotkania są po to, by robić wspólne interesy - nic

tak nie jednoczy jak wspólny cel, misja i zabawa. Ludzie tworzą grupy na podstawie podobieństw, cech wspólnych, to naturalne dążenie, które w nas po prostu jest. A takie kontakty są bezcenne. Stawiamy na networking jako nowy styl działania w biznesie i w życiu - podsumowuje Agnieszka Jankowska.