Aukcja aukcja.com

Serwis aukcyjny Aukcja.com. 6 maja 2000 roku uruchomiła firma Easy Net. Obecnie, po trzech miesiącach działalności, w ramach tego serwisu odbywają się aukcje ponad 1000 produktów.

Serwis aukcyjny Aukcja.com. 6 maja 2000 roku uruchomiła firma Easy Net. Obecnie, po trzech miesiącach działalności, w ramach tego serwisu odbywają się aukcje ponad 1000 produktów.

Firmy AGS New Media i Easy Net należą do holenderskiej grupy kapitałowej Eastbridge oraz polskiego holdingu Elektrim, które w każdej z nich mają po 50 procent udziałów. Firma AGS New Media odpowiedzialna była za wykonanie projektu graficznego, a następnie wdrożenie internetowego systemu aukcyjnego. AGS opracował autorski program – aplikację „pod klucz” – do obsługi Aukcji.com. Obecnie zajmuje się jego administracją.

Firma Easy Net, właściciel Aukcja.com (również empik.com), zarządzana jest przez dwie osoby: prezesa Serge’a Racha i dyrektora Marcina Rywina. Za serwis Aukcja.com odpowiedzialny jest dyrektor Cedric Amblard.

Do 30 czerwca 2000 roku przy projekcie Aukcja.com pracowało sześć osób, ale firma planuje zatrudnić do końca roku jeszcze pięciu pracowników.

W ramach promocji witryny do końca roku można zgłaszać produkty bezpłatnie. Później za zgłoszenie towaru na aukcję będzie pobierana opłata w wysokości 50 groszy oraz prowizja do 3 procent wartości transakcji. Na aukcję można wystawić dowolny towar - nowy lub używany. Tuż po zakończeniu licytacji sprzedający i kupujący otrzymują e-mailowy adres partnera. Mogą więc omówić ostateczne warunki transakcji. Easy Net podpisało również umowy z takimi firmami jak Sony, Philips, Warner Music, Optimus na sprzedaż ich artykułów za pośrednictwem Aukcji.com. Zakup będzie można odebrać w dowolnie wybranym sklepie – jest ich 125 w 47 miastach - należącym do sieci Eastbridge.

W punktach obsługi klienta internetowego i kioskach internetowych na terenie całego kraju zatrudnionych jest obecnie 29 osób. Do końca 2000 roku pracować w nich będą 84 osoby.