Aukcja Netii usunięta z Allegro

Oferta Netii nie jest już dostępna na serwisie aukcyjnym Allegro.pl. Po dosłownie paru dniach od zamieszczenia, została ona usunięta przez pracownika Allegro.

Pisaliśmy niedawno o dosyć nietypowym pomyśle Netii na sprzedaż swojego flagowego produktu, czyli "Szybkiego Internetu". Chodzi mianowicie o to, że Netia zdecydował się na umieszczenie swojej oferty na serwisie aukcyjnym Allegro, gdzie można było kupić dostęp do Internetu szerokopasmowego za pomocą opcji "Kup Teraz" oraz licytacji abonamentu. Jak się jednak dowiedzieliśmy od jednego z naszych czytelników, aukcja Netii została zawieszona. Jak czytamy w wiadomości od Łukasza:

Chciałbym poinformować, że aukcje Netii odnośnie licytacji abonamentu internetowego zostały usunięte przez pracownika Allegro. Taki email przed chwilą otrzymałem:

Twoja oferta w aukcji: Netia - Szybki Internet 2 Mbit/s na 36 miesięcy (nr 417570981), została automatycznie wycofana, ponieważ pracownik Allegro usunął ten przedmiot.

Rzeczywiście, aukcje Netii dotyczące sprzedaży Szybkiego Internetu zniknęły z Allegro. Okazało się, że aukcja została wycofana z powodu złamania regulaminu serwisu. Problem wynikał z tego, że aukcja sugerowała możliwość zawarcia umowy poza Allegro. Jak powiedział nam Patryk Tryzubiak, PR Manager Allegro - "Mowa konkretnie o punkcie 2.h zawartym w Załączniku 2 do regulaminu Allegro.pl. Oczywiście stosowne wyjaśnienie zostało przekazane przedstawicielom firmy [Netii - przyp. red.]. Wyrazili oni nadal chęć korzystania z naszych usług uwzględniając nasze uwagi."

I rzeczywiście, Netia jest również zainteresowana wznowieniem aukcji na serwisie. "Do wczoraj do końca dnia nie uzyskalismy od Allegro wyjaśnienia, gdzie ewentualnie w naszym regulaminie sa niezgodności z regulaminem serwisu Allegro" - mówi Małgorzata Babik, rzecznik Netii - "Zamieszczenie aukcji poprzedziliśmy analizą prawną zgodności z regulaminem serwisu Allegro. Pracujemy obecnie nad wyjaśnieniem wszelkich wątpliwości aby aukcje zostały jak najszybciej przywrócone."

Ze względu na szybką reakcję zainteresowanych stron oraz dużą chęć rozwiązania problemu, możemy liczyć na to, że aukcja Netii szybko wróci na strony Allegro.