Audiogalaxy powraca

Audiogalaxy, jeden z najpopularniejszych swego czasu serwisów P2P, znów działa. Przedstawicielom firmy udało się dojść do porozumienia z oskarżającymi Audiogalaxy o piractwo koncernami muzycznymi – jednak ugoda okupiona została wprowadzeniem opłat za korzystanie z serwisu.

Przerwa w działalności serwisu wymuszona była orzeczeniem amerykańskiego sądu, który nakazał operatorom Audiogalaxy wprowadzenie specjalnych filtrów, mających uniemożliwiać dystrybuowanie za jego pośrednictwem nielegalnych materiałów.

Wprowadzenie opłaty za korzystanie z serwisu związane jest z zaadoptowaniem przez Audiogalaxy udostępnianej przez firmę Listen.com usługi Rhapsody. Użytkownicy, którzy zdecydują się na skorzystanie z niej, będą mogli za niecałe 10 USD miesięcznie odsłuchiwać (dzięki strumieniowej transmisji dźwięku) dowolną liczbę utworów z katalogu Rhapsody.

Internauci wciąż mogą również korzystać z programu “Satellite", pozwalającego użytkownikom serwisu na wymienienie plików między sobą, jednak z uwagi na uruchomienie filtrów (o których mowa wyżej), liczba utworów dostępnych za jego pośrednictwem jest znikoma.