Atos dostarczył kluczowe systemy dla Igrzysk Olimpijskich i Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi

Atos zastosował w Soczi pełną wirtualizację we wszystkich Centrach Danych, redukując ilość serwerów o 40% w porównaniu do Vancouver w 2010r.

W ramach stworzonej infrastruktury Atos przekazywał informacje w czasie rzeczywistym do 9 500 akredytowanych mediów oraz 200 000 innych akredytacji. Z każdego obiektu i wydarzenia przekazywano wyniki w czasie rzeczywistym do 8 miliardów urządzeń na całym świecie, umożliwiając interaktywny kontakt z Igrzyskami za pośrednictwem telewizorów, urządzeń mobilnych i Internetu. System zebrał i opracował szczegółowe dane każdego z 5 500 rywalizujących sportowców.

Stworzona przez Atos Olimpijska sieć intranet była dostępna na platformie mobilnej, a wyniki przekazywane na stronę internetową Igrzysk w Chmurze. W Soczi Atos odpowiadał za zaprojektowanie, zbudowanie i obsługę kompleksowej infrastruktury informatycznej oraz rozwiązań wspierających Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014.

Atos stworzył narzędzie transmisji treści wideo (OVP) dla Olimpijskiego Serwisu Nadawczego (OBS). Użytkownicy mieli możliwość oglądania na żywo transmisji ze wszystkich wydarzeń. W ciągu dwóch tygodni trwania Igrzysk OVP objął swoim zasięgiem łącznie 91 krajów. Widzowie obejrzeli i wysłuchali 660 000 godzin transmisji, a w usłudze VOD (Wideo na Żądanie) dostępnych było 278 wydarzeń uzupełnionych o szczegółowe statystyki.

“Możemy oficjalnie powiedzieć, że wspólnie osiągnęliśmy wielki sukces. To są najbardziej cyfrowe Zimowe Igrzyska Olimpijskie w historii dzięki zastosowaniu takich rozwiązań jak: big data, cloud, social collaboration i mobility. Zapewniliśmy najwyższą jakość i bezpieczeństwo świadczonych usług, poświęcając tysiące godzin na wdrożenie najnowszych technologii. Już od 20 lat nasze rozwiązania nieprzerwanie zapewniają sukces kolejnych Igrzysk Olimpijskich.

Podobnie jak sportowcy, nasi eksperci nie szczędzili wysiłków na konfigurowanie i testowanie ponad 10 000 elementów sprzętu IT rozmieszonego w 30 obiektach olimpijskich. Motto Atosa „Dzisiaj dla Igrzysk, jutro dla Ciebie”, pokazuje pełnię potencjału naszych możliwości oferowanych zarówno obecnym, jak i przyszłym klientom.”

-Dariusz Baran / Country Manager