Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Atari on demand – gry z Internetu za rozsądną cenę

Firma Atari uruchomiła nową usługę, umożliwiającą pobieranie i granie w wybrane tytuły wydawcy za pośrednictwem Internetu. Za miesięczna opłatę subskrypcyjną w wysokości 14,95 USD fani elektronicznej rozrywki uzyskają dostęp do 35 gier, wśród których znalazły się m.in. The Temple of Elemental Evil, czy dodatek Civilization III: Conquests.

Atari jest pierwszym znaczącym wydawcą, który zdecydował się na dostarczanie swoich gier za pośrednictwem Internetu w taki sposób. Oczywiście, zdecydowana większość gier dostępnych za pośrednictwem nowej usługi to tanie, starsze i mniej popularne tytuły. Jednak w ofercie nie zabrakło również kilku w miarę nowych gier, za które gracze chętnie zapłacą abonament.

W ramach usługi dostępne będą m.in. takie tytuły jak Magic: The Gathering – Battlegrounds, The Temple of Elemental Evil, Backyard Basketball, Civilization III: Conquests, Gunship!, RollerCoaster Tycoon 2: Wacky Worlds, Alone in the Dark: The New Nightmare, Pacific Gunner oraz Unreal Tournament z 1999 roku, a także Alone in the Dark: The New Nightmare. Ponadto w ofercie znalazły się: zestaw gier zręcznościowych "Atari Arcade Hits, Vol. 1" oraz większość przeniesionych na PC przez Atarii gier planszowych - w tym m.in. Monopoly i Risk II.

Atari On Demand działa w oparciu o system Exent i pozwala na zabawę bez potrzeby instalacji gry na dysku. Wystarczy pobrać specjalnego menadżera (ok. 4 MB) i można już grać we wszystkie dostępne w ofercie usługi gry. Za 14,95 USD gracz zyskuje na miesiąc nieograniczony dostęp do wszystkich 35 gier dostępnych w ramach tej usługi. Poza szerokopasmowym łączem internetowym, które jest niezbędne do korzystania z usługi, wystarczy posiadać zainstalowany system operacyjny Windows i międzynarodową kartę kredytową.

Więcej informacji:

http://www.atariondemand.com/main/titlesList.jsp