Atari on demand – gry z Internetu za rozsądną cenę

Firma Atari uruchomiła nową usługę, umożliwiającą pobieranie i granie w wybrane tytuły wydawcy za pośrednictwem Internetu. Za miesięczna opłatę subskrypcyjną w wysokości 14,95 USD fani elektronicznej rozrywki uzyskają dostęp do 35 gier, wśród których znalazły się m.in. The Temple of Elemental Evil, czy dodatek Civilization III: Conquests.

Atari jest pierwszym znaczącym wydawcą, który zdecydował się na dostarczanie swoich gier za pośrednictwem Internetu w taki sposób. Oczywiście, zdecydowana większość gier dostępnych za pośrednictwem nowej usługi to tanie, starsze i mniej popularne tytuły. Jednak w ofercie nie zabrakło również kilku w miarę nowych gier, za które gracze chętnie zapłacą abonament.

W ramach usługi dostępne będą m.in. takie tytuły jak Magic: The Gathering – Battlegrounds, The Temple of Elemental Evil, Backyard Basketball, Civilization III: Conquests, Gunship!, RollerCoaster Tycoon 2: Wacky Worlds, Alone in the Dark: The New Nightmare, Pacific Gunner oraz Unreal Tournament z 1999 roku, a także Alone in the Dark: The New Nightmare. Ponadto w ofercie znalazły się: zestaw gier zręcznościowych "Atari Arcade Hits, Vol. 1" oraz większość przeniesionych na PC przez Atarii gier planszowych - w tym m.in. Monopoly i Risk II.

Atari On Demand działa w oparciu o system Exent i pozwala na zabawę bez potrzeby instalacji gry na dysku. Wystarczy pobrać specjalnego menadżera (ok. 4 MB) i można już grać we wszystkie dostępne w ofercie usługi gry. Za 14,95 USD gracz zyskuje na miesiąc nieograniczony dostęp do wszystkich 35 gier dostępnych w ramach tej usługi. Poza szerokopasmowym łączem internetowym, które jest niezbędne do korzystania z usługi, wystarczy posiadać zainstalowany system operacyjny Windows i międzynarodową kartę kredytową.

Więcej informacji:

http://www.atariondemand.com/main/titlesList.jsp