Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Armia izraelska walczy również w Internecie

Armia izraelska prowadząca operacje wojskowe w Strefie Gazy rozpoczęła także działania w Internecie. Kanał utworzony w serwisie YouTube ma zapewnić jej sukces w starciach toczących się na łamach mediów.

Działania wojenne prowadzone przez armię izraelską w 2006 roku na terenie Libanu spotkały się z dużą krytyką mediów i społeczności międzynarodowej. Major Avital Leibovich w rozmowie z dziennikiem Jerusalem Post stwierdził, że armia nie była wówczas gotowa na intensywną medialną debatę towarzyszącą tej operacji. Konsekwencją wyciągniętych z tej sytuacji wniosków jest nie tylko większa aktywność izraelskich polityków na łamach światowych mediów, ale również nowa aktywność podjęta przez armię izraelską.

Sukces w starciach toczących się na łamach mediów i obiektywny przekaz związany z operacjami prowadzonymi w Strefie Gazy ma zapewnić nowy kanał uruchomiony w serwisie YouTube. Zawiera on materiały udostępniane między innymi przez izraelskie lotnictwo. Mają one stanowić dowód na to, że atakowani są wrogowie Izraela, a nie przypadkowi cywile. Prezentują przebieg ataku na miejsca wystrzeliwania rakiet, osoby przewożące rakiety, czy też na magazyny, w których przechowywane jest uzbrojenie.

Major Avital Leibovich uzasadniając w rozmowie z Jerusalem Post publikację filmów powiedział, że "blogosfera i nowe media to kolejna strefa walk. Musimy na niej odgrywać istotną rolę".

Materiały wideo udostępniane przez armię izraelską można znaleźć na nowym kanale w serwisie YouTube.