Aresztowano "Hacker Crolla", który na Twitterze przejął konto Baracka Obamy

Francuska policja ujęła bezrobotnego mieszkańca miasteczka Clermont Ferrand, który w ubiegłym roku na Twitterze przejął kontrolę nad profilami Baracka Obamy i Britney Spears. Haker posłużył się zdobytym wcześniej hasłem administratora tego serwisu mikrobologowego

Hacker Crolla, bezrobotnego 25-latka, mieszkającego w środkowej Francji policja aresztowała wczoraj. Było to możliwe dzięki informacjom, jakie Francuzom przekazało FBI.

Celem ataków hakera, prócz kont serwisu pocztowego Google, stały się serwisy społecznościowe - Twitter oraz Facebook. Z przedstawionych przez francuska policję danych wynika, że w swojej działalności haker nie kierował się pobudkami finansowymi.

Twitterowe konto Baracka Obamy i kilkudziesięciu innych celebrytów padło łupem Hacker Crolla w styczniu ubiegłego roku. Wśród ofiar znaleźli się m.in. Britney Spears oraz Rick Sanchez - korespondent pracujący dla sieci CNN. Przejęte konta zostały użyte do rozsyłania obraźliwych wiadomości.

W lipcu Hacker Croll włamał się do konta pocztowego Gmail jednego z asystentów założyciela Twittera. Dzięki temu uzyskał dostęp do konta w Google Apps, co pozwoliło mu na kradzież wielu dokumentów dotyczących Twittera. Część z nich została potem opublikowana przez różne serwisy.

Według agencji AFP, proces Hacker Crolla rozpocznie się 24. czerwca tego roku.