Arena niepubliczna

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki zarządzającej portalem zdecydowało o wycofaniu jej z publicznych notowań. Akcjonariusze gotowi są sprzedać portal inwestorowi strategicznemu.

WZA spółki zdecydowało na piątkowym posiedzeniu o wycofaniu jej z publicznych notowań. Tym samym zarząd rezygnuje na razie z próby pozyskania funduszów od giełdowych graczy. „Nie rezygnujemy całkowicie z wejścia na giełdę. Na razie chcemy otrząsnąć się po nieudanej pierwszej emisji” - wyjaśnia rzecznik portalu Tomasz Mocarski. - „Za wcześnie jeszcze prognozować, kiedy mogłoby nastąpić „drugie podejście”. Musimy na przemyśleć i opracować naszą ofertę. Nie wiemy na pewno czy pozostaniemy przy modelu portalu ISP.”

Nie powiodła się współpraca z Tel-Energo, partnerem portalu w firmie E-connections, która miała oferować usługi ISP. Wypowiedź nowego prezesa Tel-Energo zadecydowała o niepowodzeniu publicznej emisji akcji Areny. Zarząd portalu rozważa czy wystąpić w tej sprawie na drogę prawną. Decyzję może podjąć jeszcze dzisiaj.

Wobec fiaska emisji, WZA zgodziło się na sprzedaż spółki inwestorowi, na warunkach, które zaakceptuje nowa Rada Nadzorcza. W jej skład weszli Witold Grzesiak, Przemysław Szmyta i Rafał Plutecki (były prezes zarządu). Poszukiwania inwestora są obecnie w fazie wstępnej i nie są jeszcze prowadzone w tej sprawie żadne poważne negocjacje.