Apteki Allegro

Platforma handlowa Allegro rozpoczyna rok 2011 rozszerzeniem oferty przedmiotów dostępnych na jej stronach. Już w styczniu w serwisie swoją ofertę będą mogły umieszczać apteki. Jednakże Allegro dopuszcza sprzedaż jedynie leków bez recepty, czyli tzw. Leki OTC.

Leki bez recepty można w tej chwili kupić nie tylko w aptekach, ale w kioskach, sklepach czy stacjach benzynowych - tłumaczy Patryk Tryzubiak, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej Grupy Allegro. - Uznaliśmy, że Internet jest kolejnym oczywistym kanałem dystrybucji tych leków. A dla właścicieli aptek to możliwość dywersyfikacji swojej oferty oraz dotarcia do kilku milionów potencjalnych Kupujących.

Już 4 stycznia serwis umożliwi właścicielom aptek zarejestrowanie konta. Możliwość sprzedaży leków za pośrednictwem Allegro będą miały jedynie apteki funkcjonujące dotychczas w tradycyjnym handlu.

Każdy rejestrujący konto apteki będzie zobowiązany do przedstawienia pozwolenia na prowadzenie apteki wydanego przez odpowiednią instytucję (skan dokumentu). Kolejny warunkiem sprzedaży leków jest posiadanie konta Firma.

Apteki Allegro

Zależy nam na wysokim poziomie bezpieczeństwa w naszym serwisie - dodaje Tryzubiak. - Kategoria Apteki będzie monitorowana przez nasz zespół.

Już 11 stycznia w serwisie pojawi się nowa podkategoria - Leki bez recepty. Znaleźć będzie ją można w kategorii Zdrowie i Uroda.