Apple uruchomił App Store dla użytkowników iPad-a poza USA

Firma po cichu, prawie dwa miesiące po wprowadzeniu tego urządzenia na rynek, otworzyła sklep z aplikacjami dla klientów spoza Stanów Zjednoczonych. Sprawdziliśmy. Działa. Stało się to na ok. tydzień przed wprowadzeniem tego urządzenia na kolejne rynki międzynarodowe.

Kupujący od 3 kwietnia br. w USA iPada klienci od Europy do Australii przekonywali się, że ich nowy gadżet ma poważny feler. Nie mogą bezpośrednio z niego dokonywać zakupów aplikacji. Można było to zrobić jedynie po podłączeniu iPada do "zwykłego" komputera z zainstalowanym programem iTunes. Jednocześnie App Store działał na ich iPhone-ach.

Oficjalnie iPad na rynkach międzynarodowych zostanie udostępniony 28 maja. Wówczas - zarówno wersja WiFi, jak i z 3G - będą dostępne w kolejnych dziewięciu krajach: Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Hiszpanii, Szwajcarii i Wlk. Brytanii. Przynajmniej nieco bliżej będzie z Polski na zakupy…

Niestety iBooks i iTunes wciąż nie działają. Zostaje Kindle...

Czytaj też:

iPad w biznesie - tak, ale jeszcze nie teraz - Nowy tablet firmy Apple mógłby być przydatnym narzędziem biznesowym, gdyby nie brak funkcjonalności związanych z bezpieczeństwem i kontrolą dostępu. Według analityków z wykorzystaniem iPada w firmach warto poczekać.

iPad, czy Kindle uratują książki i gazety? - Wydawcy patrzą z nadzieją na iPada, wzorowany na iPhonie tablet, który Steve Jobs zademonstrował publicznie pod koniec stycznia br.

Czas na tablet HP z WebOS? - Przejęcie Palma przez HP wciąż jest w świecie IT tematem nr 1. Wszyscy zastanawiają się, jakie będą efekty tej transakcji - niewykluczone, że jednym z nich będzie pojawienie się na rynku tabletów HP wyposażonych w system operacyjny WebOS.

Touchscreen w biznesie? - Nie tak szybko. Ekrany dotykowe pojawiają się nie tylko w smartphone'ach, ale również większych urządzeniach - jak iPad. Ich udział w rynku w najbliższym czasie będzie znacząco rósł, ale tendencja ta na razie nie będzie dotyczyć sektora biznesowego - prognozuje Gartner.

Aktualizacja: 27 maja 2010 17:13

Można już zainstalować iBooks i kupować książki od Apple. Wraz z aplikacją "na półce" pojawia się Kubuś Puchatek.