Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Apple uruchomił App Store dla użytkowników iPad-a poza USA

Firma po cichu, prawie dwa miesiące po wprowadzeniu tego urządzenia na rynek, otworzyła sklep z aplikacjami dla klientów spoza Stanów Zjednoczonych. Sprawdziliśmy. Działa. Stało się to na ok. tydzień przed wprowadzeniem tego urządzenia na kolejne rynki międzynarodowe.

Kupujący od 3 kwietnia br. w USA iPada klienci od Europy do Australii przekonywali się, że ich nowy gadżet ma poważny feler. Nie mogą bezpośrednio z niego dokonywać zakupów aplikacji. Można było to zrobić jedynie po podłączeniu iPada do "zwykłego" komputera z zainstalowanym programem iTunes. Jednocześnie App Store działał na ich iPhone-ach.

Oficjalnie iPad na rynkach międzynarodowych zostanie udostępniony 28 maja. Wówczas - zarówno wersja WiFi, jak i z 3G - będą dostępne w kolejnych dziewięciu krajach: Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Hiszpanii, Szwajcarii i Wlk. Brytanii. Przynajmniej nieco bliżej będzie z Polski na zakupy…

Niestety iBooks i iTunes wciąż nie działają. Zostaje Kindle...

Czytaj też:

iPad w biznesie - tak, ale jeszcze nie teraz - Nowy tablet firmy Apple mógłby być przydatnym narzędziem biznesowym, gdyby nie brak funkcjonalności związanych z bezpieczeństwem i kontrolą dostępu. Według analityków z wykorzystaniem iPada w firmach warto poczekać.

iPad, czy Kindle uratują książki i gazety? - Wydawcy patrzą z nadzieją na iPada, wzorowany na iPhonie tablet, który Steve Jobs zademonstrował publicznie pod koniec stycznia br.

Czas na tablet HP z WebOS? - Przejęcie Palma przez HP wciąż jest w świecie IT tematem nr 1. Wszyscy zastanawiają się, jakie będą efekty tej transakcji - niewykluczone, że jednym z nich będzie pojawienie się na rynku tabletów HP wyposażonych w system operacyjny WebOS.

Touchscreen w biznesie? - Nie tak szybko. Ekrany dotykowe pojawiają się nie tylko w smartphone'ach, ale również większych urządzeniach - jak iPad. Ich udział w rynku w najbliższym czasie będzie znacząco rósł, ale tendencja ta na razie nie będzie dotyczyć sektora biznesowego - prognozuje Gartner.

Aktualizacja: 27 maja 2010 17:13

Można już zainstalować iBooks i kupować książki od Apple. Wraz z aplikacją "na półce" pojawia się Kubuś Puchatek.