Apple sprzedał już milion piosenek

W ciągu tygodnia od uruchomienia serwisu muzycznego iTunes Music Store, koncern Apple sprzedał za jego pośrednictwem ponad milion piosenek - poinformowali przedstawiciele firmy.

"W mniej niż tydzień pobiliśmy wszelkie rekordy i staliśmy się największą internetową firmą muzyczną. Udalo nam się stworzyć pierwszy wygodny i efektywny system dystrybucji muzyki w cyfrowej erze", entuzjazmuje się Steve Jobs, szef Apple.

Firma poinformowała również, że dziś jej oferta rozszerzy się o ponad 3200 nowych utworów - w tym również wiele niepublikowanych dotąd nagrań (m.in. piosenki z czekających na oficjalną premierę albumów Davida Sanborna, RH Factor, Johna Scofielda, Jesse Harris oraz Lizz Wright). Jutro zasoby iTunes Music Store mają się powiększyć o dodatkowe nagrania - albumy The Eagles, Michelle Branch, a także miniserwisy, poświęcony grupie Coldplay oraz Alanis Morissette.

Co więcej, przedstawiciele Apple poinfrmowali, że w ciągu ostatniego tygodnia sprzedano ok. 110 tys. nowych odtwarzaczy iPod.

Więcej informacji:

http://www.apple.com/music/store/