Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Apple pozywa Samsunga. Galaxy Tab to skopiowany iPad?

Przed nami kolejny odcinek telenoweli pt. "Wojna patentowa". Apple oskarża Samsunga o to, że smartfony i tablety z linii Galaxy to kopie iPhone'a i iPada, które naruszają patenty i znak towarowy firmy.

Apple pozywa Samsunga. Galaxy Tab to skopiowany iPad?
Apple złożyło w piątek pozew do sądu okręgowego w San Francisco. Dziennik "Wall Street Journal" poinformował, że w akcie oskarżenia przeciwko Samsungowi wytoczone zostały "ciężkie działa". Produkty z linii Galaxy miałyby naruszać liczne patenty firmy i zapożyczać szatę graficzną urządzeń Apple.

Prawnicy Apple zaprezentowali m.in. zdjęcie tabletu Galaxy Tab, a obok bardzo podobne, wcześniejsze zdjęcie iPada. Co ciekawe, Samsung miał nawet kopiować pomysły marketingowe konkurenta (np. ułożenie ikon na oficjalnym zrzucie ekranu).

Ciekawe, że sprawa dotyczy właśnie Samsunga, czyli firmy, która znana jest nie tylko jako konkurent Apple, ale też dostawca procesorów dla iPada i innych urządzeń tej firmy. Warto zauważyć, że koreańska firma te same podzespoły użyte w iPadzie wykorzystała także we własnej linii Galaxy.

Apple twierdzi, ze początkowe wersje smartfonów i tabletów Galaxy były zupełnie inne. Dopiero z czasem, wzorując się na iPadzie, Samsung zdecydował się zmienić własne projekty.

Firma Steve'a Jobsa prowadzi też rozprawy przeciwko HTC i Nokii. Apple twierdzi, że niektóre telefony tych firm łamią co najmniej pięć należących do niej patentów.