Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Apple oskarża RealNetworks

Apple Computer opublikowała komunikat, w którym oskarża firmę RealNetworks o hakerskie praktyki, których ta ostatnia miała się dopuścić przy tworzeniu technologii Harmony, pozwalającej odtwarzanie plików ze sklepu muzycznego Real na odtwarzaczu iPod. Kilka godzin później RealNetworks odpowiedziała, że $"nie zrobiła nic złego"$.

Przedstawiciele Apple są zszokowani tym, że RealNetworks przyjęła, jak twierdzą, etykę i taktykę hakerów, by dostać się do systemu iPod, dlatego też rozważają nawet podjęcie w tej sprawie kroków prawnych. Przestrzegają jednocześnie zarówno firmę RealNetworks, jak i jej klientów, że oprogramowanie dla iPod jest cyklicznie zmieniane i bardzo prawdopodobne jest, że w kolejnych urządzeniach nie będzie już można korzystać z technologii Harmony.

Z kolei firma RealNetworks odpowiedziała, że to klienci, a nie Apple powinni mieć możliwość wyboru, jaką muzykę chcieliby mieć w swoim urządzeniu.

Więcej informacji o technologii Harmony można znaleźć w tekście "Harmonia według RealNetworks".