Apple iTunes: drugi milion sprzedany

Już po raz drugi od momentu uruchomienia swojego płatnego serwisu muzycznego, Apple poinformował o ilości sprzedanych za jego pośrednictwem utworów.

Zaledwie kilka dni temu przedstawiciele Apple informowali o przekroczeniu liczby 1 miliona sprzedanych za pośrednictwem iTunes Music Store utworów. Wczoraj natomiast - w zaledwie 16 dni od momentu uruchomienia usługi - ilość pobranych z serwisu plików muzycznych przekroczyła granicę 2 milionów.

"Odzew internautów na naszą ofertę jest fantastyczny", stwierdził prezes Apple, Steve Jobs. "Jak widać udało nam się trafić w oczekiwania użytkowników w największym stopniu [w porównaniu z innymi płatnymi serwisami muzycznymi – przyp. red.]. Codziennie poszerzamy naszą ofertę o nowe utwory i wierzymy, że Apple iTunes Music Store będzie w stanie zaspokoić oczekiwania jak największej liczby internautów", dodaje Jobs.

Według Apple, tylko wczoraj dodano do katalogu iTunes Music Store ponad 4300 nowych utworów takich artystów jak, m.in.: The Doors, Alanis Morisette, Nina Simone, Paul Oakenfold czy John Coltrane.

iTunes Music Store jest, co prawda, dostępny na razie jedynie dla posiadaczy komputerów Macintosh mieszkających na terenie USA, jednak władze firmy twierdzą, że prowadzą już rozmowy z europejskimi wytwórniami płytowymi na temat uruchomienia podobnej usługi także na Starym Kontynencie. Jeszcze przed końcem tego roku planowane jest także uruchomienie "pecetowej" wersji iTunes Music Store. Jeśli właściciele pecetów przyjmą usługę Apple równie entuzjastycznie, co macowcy (stanowiący zaledwie ok. 3% wszystkich użytkowników komputerów na świecie), to Apple może wkrótce stać się potentatem na rynku legalnej dystrybucji muzyki online.

Więcej informacji:

http://www.apple.com/music/store/