Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Apple buduje własne miasto

Słynny architekt Norman Foster ma zaprojektować kampus Apple. Powstanie on na stu akrach, które korporacja odkupiła od firmy Hewlett-Packard. Już przed wbiciem pierwszej łopaty w ziemię, miasteczko zapowiada się bardzo ciekawie.

Informacje o Apple City - bo tak ma się nazywać kampus amerykańskiej firmy - opublikował hiszpańskojęzyczny dziennik El Economista. Zdaniem jego redakcji, na stu akrach ziemi odkupionej od Hewlett-Packard za trzysta milionów dolarów, powstanie miasto wzorowane na Masdar City w Abu Dhabi.

Projektem Apple City zajmować ma się Norman Foster i jego firma Foster & Partners. Mają oni stworzyć bazę dla zespołów research & development. Wszystkie budynki będą "wielofunkcyjne" i zaopatrzone w najnowsze zdobycze technologii. Całość ma działać w oparciu o odnawialne źródła energii.

Na powierzchni Apple City nie znajdzie się miejsce dla samochodów. Cała infrastruktura drogowa ukryta będzie pod ziemią, a na powierzchni znajdą się jedynie tereny zielone. Koszt całego projektu nie jest jeszcze znany. W sieci pojawiła się tylko grafika, ukazująca jak może wyglądać miasteczko amerykańskiej firmy.