App Store: milion pobrań Opery Mini w pierwszym dniu

Firma Opera Software poinformowała, że w pierwszym dniu po udostępnieniu w sklepach App Store mobilnej przeglądarki Opera Mini została ona pobrana ponad milion razy.

Po trzech tygodniach oczekiwania firma Apple zaakceptowała kilka dni temu mobilną przeglądarkę Opera Mini umieszczając ją w sklepie internetowym App Store.

Opera Mini 5 to między innymi takie nowości jak zmieniony interfejs, przeglądanie witryn w kartach, czy mechanizm ułatwiający przechodzenie na ulubione strony (tzw. Szybkie wybieranie). Aplikacja korzysta z serwerów proxy do kompresji danych, co ma kluczowe znaczenie dla użytkowników iPhone’a, gdyż zapewnia szybsze otwieranie stron oraz przesyłanie mniejszej ilości danych, co przekłada się pozytywnie na rachunki za telefon.

Jak się okazało, mobilna przeglądarka Opera Mini cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Z informacji podanych przez jej producenta wynika bowiem, że w pierwszym dniu od jej udostępnienia pobrana ona została ponad milion razy. Co interesujące, jest to obecnie najpopularniejsza darmowa aplikacja we wszystkich 22 międzynarodowych sklepach App Store.

Właściciele iPhone'ów i iPod touchów mogą za darmo pobrać Operę Mini w App Store lub ze strony: www.itunes.com/appstore/.