Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Antyrządowi hakerzy skazani

Holenderski sąd skazał pięciu młodych hakerów na areszt i prace społeczne za przeprowadzenie ataku Distributed Denial of Service (DDoS) na strony WWW instytucji rządowych tego kraju. Główny oskarżony zapowiedział już odwołanie się od wyroku.

Najwyższą karę otrzymał Eric de V., który oprócz 38 dni aresztu (na poczet kary zaliczono czas, jaki osiemnastolatek spędził w areszcie przed procesem) i 240 godzin prac społecznych, dostał również pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

De V. zapowiedział już, że będzie wnosił apelację od wyroku, ponieważ uważa, że jest winny w tym samym stopniu, co pozostali oskarżeni i zupełnie nie rozumie, dlaczego akurat jego wyrok jest najwyższy. Dodał również, iż prawdopodobną przyczyną takiego werdyktu jest fakt, że to on był 'rzecznikiem' atakujących - często wypowiadał się na ten temat w mediach.

Innych członków grupy "0x1fe Crew", która przeprowadziła atak, skazano na kary od 1 do 2 miesięcy więzienia w zawieszeniu oraz 80 lub 120 godzin prac społecznych.

Atak na strony internetowe holenderskich instytucji rządowych odbył się w październiku 2004 r. - hakerzy wspierali w ten sposób ogólnokrajowe protesty przeciwko planom reform socjalnych.