Android i iPhone z darmową aplikacją Gadu-Gadu

W sklepach Android Market oraz App Store pojawiły się informacje o tym, że Gadu-Gadu znosi opłaty za korzystanie z komunikatora na telefonach z systemem Android i na iPhone'ach. Takie podejście może zwiększyć liczbę użytkowników aplikacji GG na rozwijającym się rynku smartfonów.

W opisie aplikacji GG w Android Market i App Store pojawiła się adnotacja BEZPŁATNE NA ZAWSZE!!!. Oznacza to, że Gadu-Gadu nie będzie już pobierać opłat za korzystanie z komunikatora na smartfonach z systemem Android oraz iOS.

Ilość posiadaczy smartfonów ciągle rośnie. Wg. badań w ramach projektu GG Opinion Detektor posiada je 20 proc. internautów. Wyniki badań pokazują, że 34 proc. posiadaczy smartfonów korzysta z mobilnego GG. Producent komunikatora liczy, że wprowadzenie darmowych usług znacząco zwiększy liczbę jego użytkowników.

Zniesienie opłat ma zachęcić nowych odbiorców do skorzystania z aplikacji. Na App Store i Android Market pojawiły się już pierwsze pozytywne komentarze. Zwiększenie bazy użytkowników może prowadzić do uzyskania innych możliwości zarabiania niż pobieranie opłat za korzystanie z komunikatora.

Nie jest to jedyna nowość planowana przez GG. Kolejne mają się pojawić w najbliższej przyszłości. "To część większej strategii, o której będziemy informować. Szykuje się sporo zmian produktowych spod znaku słoneczka" - powiedziało Gadu-Gadu w komentarzu dla naszej redakcji.