Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Android i iPhone z darmową aplikacją Gadu-Gadu

W sklepach Android Market oraz App Store pojawiły się informacje o tym, że Gadu-Gadu znosi opłaty za korzystanie z komunikatora na telefonach z systemem Android i na iPhone'ach. Takie podejście może zwiększyć liczbę użytkowników aplikacji GG na rozwijającym się rynku smartfonów.

W opisie aplikacji GG w Android Market i App Store pojawiła się adnotacja BEZPŁATNE NA ZAWSZE!!!. Oznacza to, że Gadu-Gadu nie będzie już pobierać opłat za korzystanie z komunikatora na smartfonach z systemem Android oraz iOS.

Ilość posiadaczy smartfonów ciągle rośnie. Wg. badań w ramach projektu GG Opinion Detektor posiada je 20 proc. internautów. Wyniki badań pokazują, że 34 proc. posiadaczy smartfonów korzysta z mobilnego GG. Producent komunikatora liczy, że wprowadzenie darmowych usług znacząco zwiększy liczbę jego użytkowników.

Zniesienie opłat ma zachęcić nowych odbiorców do skorzystania z aplikacji. Na App Store i Android Market pojawiły się już pierwsze pozytywne komentarze. Zwiększenie bazy użytkowników może prowadzić do uzyskania innych możliwości zarabiania niż pobieranie opłat za korzystanie z komunikatora.

Nie jest to jedyna nowość planowana przez GG. Kolejne mają się pojawić w najbliższej przyszłości. "To część większej strategii, o której będziemy informować. Szykuje się sporo zmian produktowych spod znaku słoneczka" - powiedziało Gadu-Gadu w komentarzu dla naszej redakcji.