Amerykańskie kasyna online przeniosą się na Karaiby

Zakaz hazardu w amerykańskim internecie wzbudza obawy brytyjskich operatorów, którzy są właścicielami najpopularniejszy wirtualnych kasyn w Stanach. Za prowadzenie serwisów umożliwiających grę Amerykanom, grozi im ekstradycja do USA. Czy hazard zniknie z amerykańskiego internetu? Nic na to nie wskazuje. Operatorzy raczej przeniosą się na Karaiby.

Dzisiaj prezydent G.W. Bush zapewne podpisze ustawę dotycząca zakazu hazardu w amerykańskim internecie. Zagraniczne serwisy tego typu będą musiały zablokować dostęp dla amerykańskich internautów. Z kolei banki w USA będą miały zakaz dokonywania przelewów pieniędzy z kont swoich klientów na rzecz firm parających się hazardem online.

Amerykańskich hazardzistów obsługują głównie brytyjskie firmy, m.in. Sportingbet i 888 Plc. I nie zamierzają zrezygnować z największego na świecie, wartego kilkia miliardów USD rynku internetowych kasyn.

- Firmy zarejestrowane w Londynie, nie mają czego szukać w Stanach. Ale prowadzenie tam biznesu nadal jest realne i opłacalne - powiedział dla Reuters informator związany z firmą Leisure & Gaming.

Brytyjczykom, którzy udostępniają amerykanom serwisy hazardowe, grozi ekstradycja na terytorium USA m.in. na mocy podpisanego w 2004 porozumienia między krajami.

Przedsiębiorstwa, które są zarejestrowane w jednym z karaibskich państw nie mają takich problemów. Właściciel firmy założonej na Kostaryce, Bodog.com, powiedział dla Reuters, że nie obawia się wprowadzanego właśnie w USA prawa i nadal będzie obsługiwał amerykańskich graczy.

Dlatego właściciele brytyjskich firm, np. Sportingbet zamierzają sprzedać swoje oddziały obsługujące Amerykanów prywatnym operatorom na Karaibach.

A co z zakazem dokonywania przelewów dla serwisów hazardowych przez amerykańskie banki? - Nie ma wątpliwości, że pojawią się operatorzy, którzy będą w stanie obsługiwać płatności - wyjaśniał Reuters analityk z firmy Evolution Securities.

Do tej pory zaledwie 170 z 2700 serwisów hazardowych na całym świecie zapowiedziało, że zablokuje dostęp dla amerykańskich graczy w związku z wprowadzaną ustawą, informuje serwis Casino City.

Źródło: Reuters

Więcej o hazardzie online: Ciemne chmury nad hazardem online