Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Amerykański e-commerce czeka 5 tłustych lat

Chociaż mówi się recesji w amerykańskiej gospodarce, to prognozy dla rynku e-commerce są bardzo dobre. Rynek ma rosnąć o 20-30 mld USD przez następne pięć lat, by w 2012 r. osiągnąć wartość od 215 do nawet 335 mld USD, wynika z dwóch opublikowanych właśnie raportów o handlu internetowym w USA.

W 2007 r. sprzedaż e-commerce w USA (bez usług turystycznych) wyniosła 175 mld USD, o 21% więcej niż w 2006 r. wynika z danych Forrester Research. Zdaniem tej firmy badawczej w 2012 r. wartość rynku handlu internetowego wyniesie 334,7 mld USD.

Prognozy Jupiter Research są mniej optymistyczne - zdaniem firmy wartość rynku e-commerce (również bez usług turystycznych) wyniesie w 2012 r. 215 mld USD. W 2007 r. było to 128 mld USD, a w 2006 r. 108 mld USD.

-E-Commerce kontynuuje rozwój w tempie dwucyforwym, po części dlatego, że handel przenosi się do sieci, a po części dlatego, że kupujący online jest bardziej odporny na zmiany ekonomiczne od przeciętnego amerykańskiego konsumenta - wyjaśnia Sucharita Mulpuru z Forrester Research.

Według danych Forrester sprzedaż w sklepach online w ciągu najbliższych pięciu lat będzie rosła w tempie średnio 14% rocznie. Z kolei w sklepach "w realu" w tempie 2,6% rocznie. Według firmy Jupiter tempo wzrostu dla handlu inernetowego jest podobne i wyniesie ok. 15% rocznie.