Amerykańscy seniorzy coraz bardziej lubią internet

Jeden na dziesięciu mieszkańców Stanów Zjednoczonych w wieku powyżej 99 lat korzysta z internetu, a najbardziej popularną usługą jest poczta e-mail - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Evercare.

Z badania cytowanego przez eMarketera wynika, iż 12% amerykańskich seniorów w wieku powyżej 99 lat korzysta z internetu, a prawie co piąty 100-latek jest posiadaczem i użytkownikiem telefonu komórkowego.

Najbardziej popularną usługą internetową wśród amerykańskich seniorów jest poczta elektroniczna, a także wysyłanie za jej pomocą zdjęć cyfrowych; 3% wykorzystuje sieć w celach towarzyskich i randkowych, są też tacy, co surfują po sieci z wykorzystaniem wyszukiwarki Google oraz przeglądają konkretne strony internetowe.

I choć badanie przeprowadzone przez Gfk Roper Public Affairs & Media na zlecenie Evercare uwzględniło próbę liczącą tylko 100 osób - dane te znajdują odzwierciedlenie w oficjalnych statystykach. Amerykańskie Census Bureau podaje, że do 2010 liczba amerykanów powyżej 100 lat przekroczy liczbę 100 tys. i że sukcesywnie będzie wzrastać o przedstawicieli tzw. pokolenia baby boomers, a więc coraz częściej i lepiej zaznajomionych ze zdobyczami technologii.

EMarketer podaje również dane świadczące, że z roku na rok powiększa się liczba osób powyżej 62 roku życia aktywnie korzystających z internetu. Dwa lata temu liczba internautów w tej grupie wiekowej wynosiła 17,6 mln, w roku bieżącym roku jest ich ponad 20 mln (10.6% wszystkich użytkowników sieci), a w roku 2011 r. liczba ta wzrośnie do 25,3 mln co stanowić będzie 12% wszystkich amerykańskich internautów.

Źródło: http://www.emarketer.com