Amerykanie walczą z symbolami zła w Sieci

Na stronach www.adl.org liga ds. zwalczania oszczerstw umieściła przewodnik, którego celem jest zapoznanie rodziców i nauczycieli z symbolami , tatuażami i znakami grup szerzących nienawiść rasową.

Oprócz swastyki czy odwróconego krzyża, można też znaleźć flagę konfederacji, która dla organizacji z Południa Stanów jest symbolem dumy „ białej rasy”.

Marilyn Mayo, autorka przewodnika, uważa, że jak długo grupy szerzące nienawiść używają Internetu do rekrutacji nowych członków, tak długo trzeba będzie im to uniemożliwiać.

Rodzice i nauczyciele są niestety często nieświadomi czyhających na młodzież niebezpieczeństw. Internetowa strona adl.org ma im w tym pomóc. Ale nie tylko im. Jeden z komisarzy nowojorskiej policji powiedział, że również jego wydziałowi ds. zwalczania przestępstw pomoże zapoznać się z symbolami, o których nikt wcześniej nie wiedział.

Przewodnik cały czas jest aktualizowany, ponieważ grup i symboli przybywa. Osoby odwiedzające stronę proszone są o wysyłanie maili z informacjami o nowych symbolach.