Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Amerykanie walczą z symbolami zła w Sieci

Na stronach www.adl.org liga ds. zwalczania oszczerstw umieściła przewodnik, którego celem jest zapoznanie rodziców i nauczycieli z symbolami , tatuażami i znakami grup szerzących nienawiść rasową.

Oprócz swastyki czy odwróconego krzyża, można też znaleźć flagę konfederacji, która dla organizacji z Południa Stanów jest symbolem dumy „ białej rasy”.

Marilyn Mayo, autorka przewodnika, uważa, że jak długo grupy szerzące nienawiść używają Internetu do rekrutacji nowych członków, tak długo trzeba będzie im to uniemożliwiać.

Rodzice i nauczyciele są niestety często nieświadomi czyhających na młodzież niebezpieczeństw. Internetowa strona adl.org ma im w tym pomóc. Ale nie tylko im. Jeden z komisarzy nowojorskiej policji powiedział, że również jego wydziałowi ds. zwalczania przestępstw pomoże zapoznać się z symbolami, o których nikt wcześniej nie wiedział.

Przewodnik cały czas jest aktualizowany, ponieważ grup i symboli przybywa. Osoby odwiedzające stronę proszone są o wysyłanie maili z informacjami o nowych symbolach.