Amerykanie lubią banki internetowe

Coraz więcej mieszkańców Stanów Zjednoczonych docenia wygodę prowadzenia rachunków bankowych przez Internet. Około 22 mln amerykańskich internautów skorzystało w I kwartale br. z usług 10 największych instytucji bankowych online – podała AP.

Badanie przeprowadziła firma comScore Networks, monitorując zachowania amerykańskich internautów w ciągu pierwszych trzech miesięcy br. Jak wynika z pomiaru, 22 mln internautów skorzystało z usług bankowości internetowej, oferowanej przez 10 największych graczy - jest to o 29% użytkowników więcej niż w pierwszym kwartale 2003 roku.

Zdaniem comScore Networks, bankowość elektroniczna jest jedną z najprężniej rozwijających się usług internetowych w USA. Użytkownicy doceniają wygodę wykonywania operacji finansowych online. Internauci najczęściej sprawdzają stan swojego konta i regulują bieżące płatności.

Jak wskazuje comScore, ilość przeprowadzonych na kontach internetowych transakcji zwiększyła się o 37% w porównaniu z rokiem ubiegłym. W pierwszym kwartale br. jeden użytkownik dokonał średnio 14 transakcji (każda o średniej wartości ok. 250 USD).

Na upowszechnianie bankowości elektronicznej wpływa również zwiększająca się penetracja szerokopasmowego internetu w USA.