Amerykanie chcą tańszego dostępu

Do roku 2006, mniej niż jedna trzecia amerykańskich gospodarstw domowych, zdecyduje się na skorzystanie z szerokopasmowego dostępu do Internetu – ocenia firma badawcza In-Stat MDR.

Zdaniem analityków z In-Stat MDR, problemy z dostępnością usługi przestają być głównym ograniczeniem wzrostu liczby abonentów tego typu usług. In-Stat MDR uważa, że dostawcy Internetu powinni teraz znaleźć sposób, aby przekonać użytkowników połączeń dial-up do skorzystania z usług szerokopasmowych. Jak wynika bowiem z przeprowadzonych badań, 42% internautów, którzy korzystają z połączeń modemowych, uważa, że nie potrzebują szerokopasmowego dostępu do Sieci, natomiast zdaniem 32%, dostęp szerokopasmowy jest po prostu zbyt kosztowny. Dla porównania, zaledwie 8% internautów odpowiedziało, że "szybki" Internet nie jest dostępny w miejscu ich zamieszkania.

Amerykańscy internauci, którzy chwialiby skorzystać z tańszych niż obecnie oferowane, połączeń z Siecią, gotowi byliby zrezygnować z usług standardowo oferowanych wraz z szerokopasmowym dostępem, takich jak konto pocztowe, darmowy dostęp do płatnych serwisów, miejsce na serwerze na serwis WWW.