Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Amazon: wzrost zysków o 71 proc. w IV kwartale

W czwartym kwartale 2009 r. obroty sklepu internetowego Amazon urosły do poziomu 9,52 mld dolarów. Głównym motorem sprzedaży był czytnik Kindle.

Według niektórych szacunków, do sklepu Amazon należy już 1/3 rynku e-commerce w Stanach Zjednoczonych. Najnowsze wyniki finansowe giganta świadczą o tym, że jego pozycja z roku na rok staje się silniejsza.

Aż o 42 proc. wzrósł w ostatnim kwartale 2009 r. obrót ze sprzedaży w Amazon.com (w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym). Firma poinformowała, że przychody w czwartym kwartale wyniosły 9,52 miliardów dolarów.

Okres świąteczny pozytywnie wpłyną też na inny, najważniejszy dla przedsiębiorstwa wskaźnik. Od października do grudnia zysk netto sklepu wzrósł o 71 proc. i wyniósł 384 mln dol.

Podczas ostatnich Świąt Bożego Narodzenia Amazon sprzedał więcej książek w postaci plików niż tradycyjnych. To efekt wprowadzenia do sprzedaży firmowego czytnika e-książek o nazwie Kindle oraz upowszechniania się urządzeń tego rodzaju.

Od października ubiegłego roku czytnik e-booków Amazona jest też dostępny w Polsce.