Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Amazon wydaje tańszego Kindle'a z reklamami

Producent popularnego czytnika e-booków z ekranem w technologii elektronicznego atramentu postanowił wydać tańszą wersję swojego urządzenia. Od modelu Wi-Fi odróżnia go niższa cena, dodatkowe promocje oraz obecność reklam wyświetlanych na ekranie głównym i na specjalnych sponsorowanych wygaszaczach ekranu.

Amazon wydaje tańszego Kindle'a z reklamami
Kindle Wi-Fi kosztuje 139 dolarów, a Wi-Fi+3G 189 dolarów. Nowy Kindle with Special Offers ma kosztować 114 dolarów. Tańsza wersja urządzenia będzie prezentowała swoim użytkownikom reklamy różnych produktów na specjalnym pasku u dołu ekranu głównego oraz na sponsorowanych wygaszaczach ekranu.

Jeśli komuś nie przeszkadzają reklamy, to będzie mógł nabyć czytnik firmy Amazon w niższej cenie. Innych mogą zachęcić specjalne oferty, które związane są z nową wersją Kindle'a. Będą to różnego rodzaju obniżki i promocje, a w tym audiobooki i albumy MP3 w cenie 1 dolara.

Z nową wersją czytnika Kindle ukaże się darmowa aplikacja i strona AdMash, na której użytkownicy będą głosować i wybierać, która z dwóch wersji reklamy danej firmy ma pojawiać się na ekranach ich urządzeń. Jako pierwsi swoje produkty zaprezentują Buick, Olay, Visa i Amazon.com Reward Card.

Pomysł na obniżenie ceny produktu dzięki wprowadzeniu reklam jest dość ciekawy. W teorii, niższa cena może prowadzić do zwiększenia liczby użytkowników, a to powinno podnieść przychody z reklam. Ich wzrost mógłby prowadzić do dalszego obniżania ceny urządzenia.

Wydaje się, że reklamy w czytniku e-booków Amazon nie będą nachalne i nie powinny przeszkadzać w korzystaniu z możliwości urządzenia. Na pewno jednak pomysł nie każdemu przypadnie do gustu. Kindle z reklamami i specjalnymi ofertami zostanie wydany 3 maja.