Amazon uruchomił Cloud Player

Amazon ogłosił swój nowy projekt o nazwie Cloud Player. Umożliwia on zapis w chmurze naszej ulubionej muzyki. Serwis dostępny jest poprzez stronę www oraz smartfony pracujące pod kontrolą Androida. Z usługi jak dotąd, mogą skorzystać tylko mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Amazon wyprzedził podobne projekty swoich największych konkurentów: firm Apple i Google. Cloud Player pozwala na zapis do 5 GB muzyki na serwerach Amazona. Liczbę tę można zwiększyć do 20 GB poprzez zakup płyt w Amazon.com.

Z oferty mogą skorzystać wszyscy amerykańscy użytkownicy posiadający konta na Amazonie. Na profile można przesłać wspomniane 5GB plików muzycznych w tym również te zakupione poprzez iTunes Store. Po skonfigurowaniu playera, użytkownicy mogą rozpocząć strumieniowe przesyłanie muzyki do komputera lub urządzenia z systemem Android.

W planach Amazona jest także otworzenie dodatkowego specjalnego portalu internetowego z plikami muzycznymi. Za opłatę roczną w wysokości 20 dolarów, otrzymamy dostęp do 1TB muzyki.

Nad swoimi wersjami Cloud Player pracują także Apple oraz Google, jednak nie są znane jeszcze żadne konkrety.