Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Amazon uruchamia serwis B2B - Amazon Supply

W ofercie nowego portalu znajduje się ponad 500 tysięcy artykułów w czternastu różnych kategoriach. Są to między innymi narzędzia, miarki, instrumenty laboratoryjne i artykuły biurowe.

Zakupów można dokonywać za pomocą swojego standardowego konta w serwisie Amazon.com. Przy zamówieniu powyżej 50 dolarów klient otrzymuje dostawę za darmo. Materiały zakupione poprzez portal są objęte roczną gwarancją. Dla klientów Amazon Supply udostępniono osobne centrum obsługi klienta i otworzono osobną linię kredytową dla przedsiębiorstw korzystających z tej usługi.

Sklep został uruchomiony na fundamentach zakupionej w 2005 roku firmy Small Parts sprzedającej zaopatrzenie dla laboratoriów medycznych i naukowych. W Ofercie Amazon Supply znajdują się między innymi precyzyjne wagi aptekarskie.

Na stronie można dokonywać zarówno zakupów hurtowych jak i detalicznych. Przy jednoczesnym zamawianiu artykułów biurowych, czystościowych i zaopatrzenia do warsztatu łatwej przekroczyć barierę 50 dolarów za zamówienie, co gwarantuje darmową dostawę.

Amazon konkuruje z Apple i FedEx

Obserwatorzy rynku wskazywali na rywalizację Amazon.com z Apple ze względu na gwałtownie rozwijające się usługi w AppStore, oferujące podobną treść co wirtualna księgarnia Amazon. W podobny sposób komentowano wejście Kindle Fire, który miał konkurować bezpośrednio z iPadem i innymi tabletami.

Michael Kanellos z Forbes zwraca uwagę, że Amazon uruchamiając serwis B2B stara się zabezpieczyć swoją przyszłość poprzez dostarczanie zarówno materiałów, jak i usług przewozowych, czym bezpośrednio konkuruje z takimi firmami jak FedEx. Dzieje się tak, gdyż Amazon już w tej udostępnia swoje strony i rozwiązania innym firmom (np. magazyny i rozwiązania logistyczne), podobnie jak robi to FedEx.

Ale według portalu Spend Matters powstaje pytanie, jak Amazon, którego główną siłą napędową są zakupy detaliczne, poradzi sobie z szybkim przewozem na przykład tony śrub lub zaworów.

Amazon poprawia logistykę

Amazon zakupił niedawno firmę Kiva specjalizującą się w konstrukcji robotów obsługujących magazyny. Optymalizacja pracy w Amazon, zwłaszcza w ogromnym magazynie w Phoenix, została z detalami opisana przez San Francisco Chronicle jako jedna z największych inwestycji firmy w ostatnich latach.

Dlatego też, według przewidywań Forbesa, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że firma w przyszłości rozdzieli się na segment detaliczny, skierowany do konsumentów indywidualnych, oraz część B2B wraz z ofertą transportową.