Amazon szykuje e-sklep filmowy?

Serwis Amazon.com planuje uruchomienie serwisu, z którego będzie można pobierać pliki filmowe i nagrywać je na płyty DVD - donosi The New York Times. Rozmowy w tej sprawie prowadzone są z trzema amerykańskimi koncernami filmowymi - Paramount Pictures, Universal Studios oraz Warner Brothers.

Przedstawiciele Amazon.com na razie nie potwierdzili tych doniesień - jednak z informacji zdobytych przez dziennikarzy The New York Times wynika, że serwis zamierza rozszerzyć swoją filmową ofertę (w Amazon.com można kupować płyty DVD i kasety VHS) o możliwość pobierania plików filmowych. Plany przewidują umożliwienie klientom nagrywania pobranych filmów na płyty DVD - tak, by mogli oni wygodnie obejrzeć je na ekranie telewizora.

Analitycy spekulują, że do sukcesu Amazon.com na tym polu może przyczynić się fakt, iż do firmy tej należy niezwykle popularny serwis Internet Movie DataBase (www.IMDB.com) - powiązanie z nim sklepu filmowego może w znaczący sposób pomóc w wypromowaniu nowego przedsięwzięcia.

Warto przypomnieć, że Amazon.com planuje również uruchomienie serwisu muzycznego oraz wprowadzenie na rynek własnych przenośnych odtwarzaczy audio.