Amazon: przychody poniżej oczekiwań

W drugim kwartale br. sklep internetowy Amazon.com osiągnął przychody na poziomie 1,39 mld USD. Międzynarodowa sprzedaż towarów wzrosła w minionych trzech miesiącach o 50% - czytamy w komunikacie firmy. Wyniki finansowe Amazon.com okazały się jednak niższe od wcześniejszych prognoz.

Drugi kwartał br. przyniósł największemu sklepowi internetowemu zysk netto w wysokości 76 mln USD. Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku firma zanotowała stratę w wysokości 43 mln USD.

Łączne przychody Amazon.com zamknęły się w kwocie 1,39 mld USD i są niższe niż spodziewano (analitycy szacowali, że drugi kwartał przyniesie firmie ok. 1,44 mld USD przychodu).

Zagraniczna sprzedaż wzrosła w II kwartale o 50% - łącznie klienci spoza USA wydali na zakup dóbr w Amazonie 595 mln USD. Z kolei sprzedaż krajowa w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wzrosła jedynie o 9%.

Amazon.com szacuje, że w trzecim kwartale br. uzyska ok. 1,425 -1,525 mld USD przychodu (w zeszłym roku III kwartał przyniósł 1,134 mld USD).