Amazon otworzył sklep z filmami do pobrania

Unbox Video Store oferuje amerykańskim internautom filmy oraz programy TV w jakości DVD z ponad 30 wytwórni.

Amazon Unbox oferuje produkcje na sprzedaż oraz do wypożyczenia (po 30 dniach wideo nie da się odtworzyć). Zakup filmu to wydatek rzędu 8 - 20 USD. Wypożyczenie kosztuje 2 - 4 USD. Za odcinek serialu TV trzeba zapłacić 2 USD.

Ze sklepu będą mogli korzystać jedynie użytkownicy systemu Windows. Wszystkie filmy są chronione mechanizmami zabezpieczającymi przed kopiowaniem autorstwa Microsoft'u. Użytkownik po zakupie filmu będzie mógł obejrzeć go na dwóch komputerach PC oraz dwóch urządzeniach przenośnych. Film można nagrać na płytę, jednak obejrzy się go tylko na jednym z dwóch "dopuszczonych" pecetów.

Oglądanie filmów w Unbox jest możliwie przy wykorzystaniu specjalnego odtwarzacza. Przy dwugodzinnej produkcji i łączu 6 Mbit/s plik jest odtwarzany po kilku minutach od rozpoczęcia pobierania. Przy łączu 1,5 Mbit/s trzeba poczekać około godziny.

Największą konkurencją dla Amazon w USA jest Apple. W sklepie iTunes od dłuższego czasu można kupować teledyski oraz programy TV. Prawdopodobnie od 12 września w iTunes będzie można kupować filmy.

W Unbox oferowane są między innymi: filmy "Miłość na zamówienie", "V jak Vendetta", "Plan doskonały", "Tajemnica Brokeback Mountain", klasyczne produkcje jak "Ben Hur" oraz seriale, jak choćby 79 odcinków "Star Trek". Amazon podpisał umowy z największymi wytwórniami m.in. Universal Pictures, Sony Pictures oraz Warner Bros.

W Polsce również mają się pojawić sklepy oraz wypożyczalnie z filmami do pobrania. Jeszcze w tym miesiącu ma zostać otwarte Netino, początkowo z ofertą 50 filmów. Usługi wideo na żądanie ma zaoferować także ATM i Monolith.

Ostatnio iTVP zaoferował możliwośc pobieraniua serialu "Oficer" . Koszt jednego odcinka to 3,66 zł.

Unbox Video Store: http://www.unbox.com