Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Amazon odnotowuje dynamiczny wzrost

Amazon - jeden z największych sprzedawców detalicznych online na świecie, odnotował w pierwszym kwartale 2007 wzrost zysków o ponad połowę. Swój sukces spółka zawdzięcza ogromnemu wzrostowi sprzedaży i spadkowi stawek podatkowych.

Zyski netto Amazonu osiągnęły w I kwartale 2007 111 mln USD, co w porównaniu z zeszłorocznymi zyskami na poziomie 51 mln USD, jest więcej niż ich podwojeniem. Ogólna sprzedaż Amazonu wzrosła w I kwartale o 32% z poziomu 2,28 mld USD w zeszłym roku, by osiągnąć ogólną sumę 3,02 mld USD.

Te rezultaty przekroczyły oczekiwania zarówno analityków finansowych z Wall Street, jak też szacunki pracowników Amazonu. Średni poziomu sprzedaży był oczekiwany przed ogłoszeniem raportu finansowego na poziomie 2,92 mld USD.

Szacowany na koniec roku 2007 przychód spółki wzrósł na fali optymizmu po ogłoszeniu wyników za I kwartał z widełek 13-13,7 mld USD do 13,5-14 mld USD.

Amazon duży wzrost zysków zawdzięcza przede wszystkim spadkowi płaconych przez siebie stawek podatkowych w I kwartale z 47% do 23%. Duże znaczenie ma tu także spadek cen hurtowych dóbr konsumpcyjnych, a także wzrost popytu na sprzęt elektroniczny o ponad 48% i media o ponad 26%, w porównaniu z zeszłym rokiem.

Przy tak dobrych rezultatach akcje Amazonu wzrosły o prawie 12 procent w indeksie NASDAQ, by osiągnąć wartość 50 dolarów podczas handlu po zamknięciu sesji dziennej.

źródło:http://www.reuters.com/

***

Autorem tekstu jest Konrad Szlendak