Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Amazon: muzyka bez DRM?

Amerykański sklep internetowy Amazon może być kolejnym dużym graczem w sektorze cyfrowej muzyki dystrybuowanej bez zabezpieczeń DRM. Z informacji opublikowanej w brytyjskim serwisie Times Online wynika, że muzyczny sklep Amazona może wystartować już w maju br.

Termin premiery nowego serwisu jest nieprzypadkowy - również w maju ma wystartować sprzedaż niezabezpieczonych plików audio w sklepie iTunes Music Store Apple'a. Z informacji zdobytych przez dziennikarzy Times Online wynika, że przedstawiciele Amazona już kilka miesięcy temu skontaktowali się w tej sprawie z przedstawicielami wszystkich dużych koncernów muzycznych i od tego czasu trwają negocjacje w sprawie sprzedaży niezabezpieczonej muzyki.

Times Online podkreśla, że majowy termin nie jest jeszcze ostateczny - data premiery serwisu może się przesunąć, ponieważ Amazon nie jest w stanie zrealizować wszystkich zaplanowanych wcześniej prac.

Z nieoficjalnych informacji (Amazon jak na razie nie potwierdza żadnych doniesień o uruchomieniu sklepu z muzyką bez DRM) wynika, iż w pierwszej fazie po starcie serwisu będzie on oferował nagrania artystów współpracujących z wytwórnią EMI oraz kilkoma mniejszymi, niezależnymi firmami.

Więcej informacji: Times Online.