Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Amazon inwestuje w Living Social

Plotki o tym, że Google zamierza kupić Groupon krążą w sieci od kilku dni. Tymczasem Amazon zainwestował w jego największego rywala - Living Social. Szykuje się starcie gigantów?

Amazon zainwestował 175 milionów dolarów w Living Social. Kolejne osiem milionów dołożyło Lightspeed Venture Partners. Living Social - podobnie jak jego największy rywal Groupon - oferuje swym użytkownikom zniżki w wybranych restauracjach i sklepach czy usługi w promocyjnych cenach.

Dzięki zastrzykowi gotówki firma zamierza rozwinąć swoją działalność na nowe kraje. W tej chwili jest ona obecna między innymi w Australii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanadzie i USA, gdzie w sumie ma ponad dziesięć milionów użytkowników. Oferuje im zniżki w ponad 120 punktach. Tymczasem Groupon może się w tym przypadku pochwalić ponad dwukrotnie większą liczbą tychże. Mimo to firma Living Social przewiduje, że będzie się dynamicznie rozwijała. Jej zyski w przyszłym roku mają wzrosnąć do pół miliarda dolarów. Czy to wszystko wystarczy, by skutecznie rywalizować z Grouponem?