Amazon coraz bliżej Hollywood

W sieci pojawiła się platforma dla początkujących filmowców. Mogą dzięki niej nie tylko omówić swoje dzieła z innymi internautami, ale i zarobić. Na najlepszych czeka od stu tysięcy do miliona dolarów.

Amazon coraz bliżej Hollywood
Rozpoczął się romans Amazon.com i amerykańskiego przemysłu filmowego. Firma ogłosiła właśnie, iż otworzyła Amazon Studios. Jest to internetowe studio filmowe, umożliwiające młodym twórcom rozpoczęcie przygody w świecie kina.

Nowa inicjatywa pozwala początkującym scenarzystom dzielić się swoimi pomysłami, które następnie będą oceniane i komentowane przez internautów. Tymczasem producenci i reżyserzy wystawią w Amazon Studios swoje "filmy testowe", które także będą oceniane, krytykowane przez osoby korzystające z sieci.

Amazon zamierza nagradzać najbardziej wartościowe produkcje. Co miesiąc, autor najwyżej ocenianego filmu, otrzymywać będzie 100 tys. dolarów. Dwa najlepsze scenariusze wzbogacą ich autorów o 20 tys. dolarów. Wybierany będzie także najlepszy film i dwa najlepsze scenariusze roku. Nagrody to odpowiednio milion dolarów za film i po 100 tys. dolarów za scenariusze.

Dodatkową zachętą do publikowania swoich dzieł jest umowa, jaką Amazon podpisał z Warner Bros. Pictures. Studio filmowe będzie mogło jako pierwsze przyjrzeć się najlepszym dziełom i wykupić prawa do posługiwania się nimi, jeśli zobaczy w nich potencjał. Amazon twierdzi, że dzięki nowej inicjatywie otworzy Hollywood na produkcje z całego świata, które bez ich studia pozostałyby niezauważone.

Więcej na temat przedsięwzięcia przeczytać można na oficjalnej stronie Amazon Studios.