Amazon.com oferuje darmowy Kindle na iPhone'a

Amazon.com stworzył aplikację na telefon iPhone i odtwarzacz iPod Touch, która zmienia te urządzenia w czytniki e-booków. Popularny amerykański sklep rozszerza w ten sposób rynek zbytu na sprzedawane przez niego elektroniczne książki oraz daje posiadaczom czytnika Kindle nową metodę czytania e-booków.

Oprogramowanie pobrać można za darmo na Apple App Store. Aplikacja została stworzona po to, aby dać posiadaczom urządzeń Apple możliwość czytania e-booków, wtedy gdy nie mają oni przy sobie czytnika Kindle. Pozwala ona automatycznie zsynchronizować e-booki i zakładki z czytnikami Kindle i Kindle 2.

Aplikacja pozwala także czytać książki kupione w Amazon.com (Kindle Store), co najprawdopodobniej wpłynie na zwiększenie zainteresowania e-bookami oferowanymi przez sklep.

Wypuszczenie przez Amazon.com nowej aplikacji wiążę się z premierą drugiej wersji czytnika Kindle. Tak jak i oryginalny Kindle, Kindle 2 pozwala użytkownikom kupić i ściągnąć e-booki z Kindle Store. Urządzenie pozwala także wykupić subskrypcje największych gazet i magazynów, które potem automatycznie dostarczane są na czytnik.

Amazon.com oferuje darmowy Kindle na iPhone'a

Patrz też:

Kindle 2: bojkot wszystkiego co droższe niż 9.99 USD i protest pisarzy