Amazon MP3 poszerza swoją działalność

Amazon MP3 to sklep internetowy oferujący kilka milionów plików muzycznych. Teraz serwis ten poszerza teren swojej działalności.

Sklep Amazon MP3 po raz pierwszy został uruchomiony w zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych. Witryna oferuje ponad 3 miliony piosenek w formacie MP3 (256 kbps). Co ciekawe, utwory dostępne w serwisie nie są chronione przez DRM (Digital Rights Management). Można je więc bez problemu kopiować na przenośne dyski oraz wypalać na płyty CD.

Teraz założyciele sklepu postanowili poszerzyć teren swojej działalności i uruchomili Amazon MP3 na terytorium Wielkiej Brytanii. Użytkownicy będą mogli kupować piosenki pochodzące z takich wytworni jak SonyBMG, Universal Music, EMI Music czy Warner Music.

Greg Greeley, szef marketingu Amazon MP3 na Europę, nie ukrywa swojego zadowolenia z faktu otwarcia sklepu na wyspach brytyjskich.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że możemy dostarczyć klientom z Wielkiej Brytanii nowe możliwości zakupu utworów muzycznych. Amazon MP3 oferuje użytkownikom ogromny wybór albumów oraz wykonawców reprezentujących niemal każdy typ muzyki. Wszystko to dostępne jest w zaledwie kilka sekund."

Pojedyncza piosenka w Amazon MP3 kosztuje 59 pensów. Cały album można nabyć już za 3 funty.