Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Alternatywa dla TP S.A.?

Home.pl zamierza w trzecim kwartale tego roku uruchomić ogólnopolski numer dostępowy do Internetu. Infrastrukturę telekomunikacyjną dla usługi zapewnić ma Energis Polska. Firma zapowiada również, że kolejnym etapem będzie uruchomienie dostępu do Internetu w technologii DSL - miałaby to być alternatywa dla oferty TP S.A.

Home.pl udostępni dwa numery dostępowe - 0209215 i 0209415 (korzystać z nich będą mogli zarówno użytkownicy modemów analogowych, jak i cyfrowych). Jak poinformowali przedstawiciele firmy, usługa skierowana jest głównie do sektora małych firm, dla których połączenia dial-up jest podstawową formą dostępu do Internetu. Firma ma już w swojej ofercie taką usługę - z tym, że jej zasięg ograniczony jest w tej chwili do warszawskiej strefy numeracyjnej.

"Rozszerzenie usługi wdzwanianego dostępu do Internetu na cały kraj to naturalny rozwój naszej oferty, do tej pory dostęp dial-up oferowaliśmy naszym Klientom jedynie w warszawskiej strefie numeracyjnej. Liczymy że w po 6-8 miesiącach od momentu uruchomienia usługi będzie z niej korzystało co najmniej 25-30% naszych Klientów. Kolejnym etapem rozwoju oferty będzie dostęp do Internetu w technologii DSL, który ma stać się alternatywą dla usług Telekomunikacji Polskiej" zapowiada Piotr Kapcio, dyrektor ds. marketingu home.pl.

Rozwijanie usług dostępowych to nie jedyne plany home.pl - firma zapowiada również, że jej kolejnym przedsięwzięciem będzie stworzenie w pełni automatycznego systemu rejestracji i zarządzania domenami ".pl".