Alternatywa dla TP S.A.?

Home.pl zamierza w trzecim kwartale tego roku uruchomić ogólnopolski numer dostępowy do Internetu. Infrastrukturę telekomunikacyjną dla usługi zapewnić ma Energis Polska. Firma zapowiada również, że kolejnym etapem będzie uruchomienie dostępu do Internetu w technologii DSL - miałaby to być alternatywa dla oferty TP S.A.

Home.pl udostępni dwa numery dostępowe - 0209215 i 0209415 (korzystać z nich będą mogli zarówno użytkownicy modemów analogowych, jak i cyfrowych). Jak poinformowali przedstawiciele firmy, usługa skierowana jest głównie do sektora małych firm, dla których połączenia dial-up jest podstawową formą dostępu do Internetu. Firma ma już w swojej ofercie taką usługę - z tym, że jej zasięg ograniczony jest w tej chwili do warszawskiej strefy numeracyjnej.

"Rozszerzenie usługi wdzwanianego dostępu do Internetu na cały kraj to naturalny rozwój naszej oferty, do tej pory dostęp dial-up oferowaliśmy naszym Klientom jedynie w warszawskiej strefie numeracyjnej. Liczymy że w po 6-8 miesiącach od momentu uruchomienia usługi będzie z niej korzystało co najmniej 25-30% naszych Klientów. Kolejnym etapem rozwoju oferty będzie dostęp do Internetu w technologii DSL, który ma stać się alternatywą dla usług Telekomunikacji Polskiej" zapowiada Piotr Kapcio, dyrektor ds. marketingu home.pl.

Rozwijanie usług dostępowych to nie jedyne plany home.pl - firma zapowiada również, że jej kolejnym przedsięwzięciem będzie stworzenie w pełni automatycznego systemu rejestracji i zarządzania domenami ".pl".