AllofMP3.com chce konkurować z iTunes?

Rosyjski serwis muzyczny AllofMP3.com, oferujący możliwość niezwykle taniego pobierania muzyki, najwyraźniej przygotowuje się do konkurowania z iTunes Music Store Apple'a. Rosjanie udostępnili właśnie wersję beta oprogramowania o nazwie allTunes - czyli programu klienckiego działającego podobnie jak iTunes.

Działalność AllofMP3.com od wielu miesięcy budzi spore kontrowersje - zachodnie koncerny fonograficzne zarzucają jego operatorowi, że bezprawnie dystrybuuje ich muzykę. Przedstawiciele serwisu tłumaczą jednak, że uzyskali zgodę na swoją działalność od rosyjskich organizacji zajmujących się ochroną praw autorskich i dlatego ich działalność jest w pełni legalna. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tekście "AllofMP3.com - piraci w przebraniu?".

Główną przyczyną popularności serwisu są niezwykle niskie ceny - w AllofMP3.com za pobranie jednej piosenki trzeba zapłacić równowartość 9 centów (czyli dziesięciokrotnie mniej niż w podobnych amerykańskich serwisach).

Najciekawsze jest to, że operator serwisu udostępnił niedawno aplikację "kliencką" dla swojego serwisu - czyli program o nazwie allTunes. Aplikacja ta zawiera pełną bazę utworów i płyt dostępnych w AllofMP3. Użytkownik może ją przeglądać, a nawet - za pośrednictwem programu - odsłuchać cały utwór bez kupowania go (w obniżonej jakości). AllTunes umożliwia oczywiście również dokonywanie zakupów w AllofMP3. W tej chwili aplikacja dostępna jest w wersji dla Windows oraz dla telefonów komórkowych. Wkrótce ma się pojawić także wydanie napisane w Javie.

Więcej informacji na temat aplikacji znaleźć można na stronie allTunes.