Allegro: znajdź fachowca na Oferia.pl

Oferia.pl to serwis pośredniczący pomiędzy usługodawcami a zleceniodawcami z każdej branży zawodowej. Stworzony przez Agnieszkę i Krzysztofa Jagodzińskich, pod skrzydłami Allegro wkroczy w nowy etap rozwoju uzupełniając e-commercowe portfolio Grupy.

Cokolwiek to jest - od zbudowania domu, przez prowadzenie księgowości, po wyprowadzenie psa na spacer - znajdziesz Wykonawcę na Oferia.pl - zachęcają twórcy do korzystania zhttp://Oferia.pl, który wzbogaca portfel serwisów Grupy Allegro. Projekt stworzony przez Agnieszkę i Krzysztofa Jagodzińskich teraz rozwijany będzie pod skrzydłami największej platformy e-commercowej w Polsce.

Znalezienie się serwisu oferia.pl w naszym portfelu serwisów to naturalna droga rozwoju Grupy - wyjaśnia Patryk Tryzubiak, PR Manager Grupy Allegro. Jej filozofią jest wspieranie sprzedaży w Internecie na każdym z jej etapów i jak najszerzej. Oferia to kolejny krok na tej drodze.

Serwis adresowany jest do zleceniodawców i wykonawców różnorodnych usług i ma być platformą pośredniczącą w transakcjach pomiędzy nimi. Logowanie do Oferia.pl odbywa się za pomocą loginu i hasła wykorzystywanego w Allegro, a już na wstępie użytkownik w zależności od tego czy jest zleceniodawcą czy wykonawcą usługi określa swoje preferencje dotyczące korzystania z serwisu.

Firmy, fachowcy, studenci czy freelancerzy mogą w Oferia.pl prezentować swe usługi korzystając ze specjalnej, dostosowanej do własnych potrzeb wizytówki. Oprócz danych kontaktowych i najważniejszych informacji takich jak np. doświadczenie, umiejętności, dyplomy czy portfolio i osiągnięcia w branży, jest w niej miejsce na galerię zdjęć, opinie i komentarze wystawione przez klientów, a także wypowiedzi z forum branżowego.

Allegro: znajdź fachowca na Oferia.pl

Każdy zaś kto szuka konkretnej usługi może bezpłatnie zamieścić takie zlecenie w serwisie. Wykonawcy składają wówczas propozycje wykonania danego zlecenia, przedstawiając swoje warunki realizacji. Zleceniodawca, wybierając wykonawcę może kierować się dowolnym, ważnym dla siebie kryterium np. czasem wykonania, ceną czy doświadczeniem. Jeżeli żadna z propozycji nie odpowiada zlecającemu, może on zakończyć zlecenie bez wyboru wykonawcy.

Oferia pozwala na weryfikację współpracujących ze sobą stron. Po wykonaniu zlecenia zarówno zleceniodawca i wykonawca oceniają się wzajemnie, komentując przebieg współpracy. Otrzymane przez wykonawcę oceny przeliczane są na punkty, na podstawie których tworzone są rankingi wykonawców w danych branżach.

W ręce naszych Użytkowników oddajemy również forum dyskusyjne - tłumaczy Hanna Jarosiewicz z serwisu Oferia.pl. Wierzymy, że stanie się ono prawdziwą kopalnią wiedzy, gdzie specjaliści z danych branż wymieniają się doświadczeniami, a Użytkownicy znajdują wiele praktycznych i fachowych porad.

Użytkownicy mogą również stworzyć sieć zaprzyjaźnionych wykonawców i zleceniodawców, co ułatwić może szybkie dotarcie do zaufanej osoby bez potrzeby przeszukiwania zasobów serwisu.

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że - mimo pewnego podobieństwa graficznego - działanie serwisu jest bardziej skomplikowane od funkcjonowania platformy Allegro. Przygotowano w związku z tym zestaw filmów instruktażowych, przedstawiających najważniejsze funkcjonalności. W zakładce "Jak działa Oferia?“ znajdują się dodatkowo poradniki dla początkujących userów oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Źródło: Allegro