Allegro: zmiany w procesach płatności

Allegro zapewnia, że nowy proces kupowania i płacenia jest wygodniejszy i szybszy, a także zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa transakcji.

Nowe funkcjonalności powstały dzięki udostępnieniu systemu Płacę z Allegro we wszystkich wprowadzanych od dziś ofertach z zapłatą z góry. Dokonano zmian w kilku obszarach. Możliwe będzie np. zapłacenie jednym przelewem za wiele przedmiotów kupionych u jednego Sprzedającego. Po dokonaniu zakupu Kupujący zobaczą też miniatury innych ofert wystawionych przez Sprzedającego.

Jeśli ten będzie chciał natomiast dokonać zwrotu np. części otrzymanej kwoty do Kupującego, może to zrobić w prosty sposób tą samą drogą. Przy dokonywaniu zapłaty przy pomocy Płacę z Allegro, Sprzedający niemal automatycznie otrzyma informację o wpłynięciu kwoty na jego konto, co uprościć ma logistykę przesyłki i przyspieszyć jej otrzymanie przez Kupującego. Sprzedający sam zdecyduje kiedy pieniądze wpłyną na jego konto i samodzielnie skonfiguruje cykliczne wypłaty pieniędzy na własne konto. Szczegóły tych zmian opisane zostały na specjalnej stronie oraz w materiale wideo:

Usługa Płacę z Allegro zapewniać ma również bezpieczeństwo. Kupujący objęci są automatycznie ochroną allegrowym Programem Ochrony Kupujących, gwarantującym zwrot nawet do 10.000 złotych w przypadku przeprowadzenia nieuczciwej transakcji. Wg zapewnień przedstawicieli Spółki do minimum zostało też ograniczone ryzyko błędu transakcji płatniczej - PzA automatycznie wypełnia formularze przelewu według danych podanych przez Sprzedającego, eliminując tym samym ewentualne błędy. Kupującemu pozostaje tylko akceptacja formularza przelewu.

Udostępniona usługa Płacę z Allegro stworzona została specjalnie z myślą o użytkownikach portalu. Informacje na temat działania jej dwóch wersji, "PzA za zakupy" i "PzA za usługi" dostępne są na stroniehttp://www.placezallegro.pl . Jak zapewniają przedstawiciele serwisu, usługa Płacę z Allegro będzie zawsze bezpłatna.

Źródło: Allegro